Koiran omituinen käytös

nopeastihuolestuva

Koira haluaisi olla kokoajan ulkona ja kulkee muutenkin häntä alhaalla, ei kovin sosiaalinen, vähän pelokkaan oloisena... Normaalisti koira on hyvin innokas, sosiaalinen, ja on suurimmaksi osaksi sisällä. Leikattu uros on, mutta voisiko tähän vaikuttaa se, että meillä on hoidossa juoksuinen narttu? Käytös on alkanut tämän päivän aikana, eikä vielä viitsisi eläinlääkärillekkään alkaa soitella. Ruokahalukin on ihan kunnossa, vettä on juonut vähän harvemmin.

4

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1217

      Oman kokemuksen mukaan hännän roikottaminen on merkki kovista kivuista.

    • jokunen12345

      Jos viet itse koiran ulos ja leikit vain sen kanssa loppuuko tuo outo käytös ?? Oma koira ainakin arka muiden koirien kanssa jolloin kulkee häntä alhaalla ja seiniä myöten... tosiaan muuttui sellaiseksi kastraation jälkeen. Kannattaa myös katsoa koiraa sivusta. Hännän roikottamisen lisäksi koiran selkä menee lievästi kaarelle kun sillä on kipuja.

    • id...ootti

      Kovat kivut saavat tuollaista aikaan.

      Kauanko ajattelit antaa koirasi kärsiä?

    • Elämä hei

      Ihme lynkkaajia liikkeellä.

      Aloittajahan sanoi että oli huomannut oireet sinä samana päivänä. On luonnollista, että omistaja toivoo, ettei kyseessä ole heti se "worst case scenario", kun ei ole vastaavasta tilanteesta aiempaa kokemusta. Voihan käyttäytyminen todellakin muuttua toisen koirankin takia.

      Keskiyön aikaan on turvautunut jopa tälle palstalle toivoen, että muilta koiranomistajilta saisi neuvoja, kuten saikin, mutta onko tommosten id..ojen asenne nyt säätöä vaille, kun just tommonen voi ajaa neuvoja kaipaavia pois täältä ku huomaa, et täällä liikkuu vaan asiatonta porukkaa.

      Varmasti omistaja ottaa yhteyttä eläinlääkäriin jos kokee sen tarpeelliseksi. Kaikilla paikkakunnilla ei edes kovin helpolla aina pääse arkipäivänäkään vastaanotolle. Itseäkin on joskus kaupungineläinlääkärin numerosta neuvottu soittamaan toiselle paikkakunnalle, missä päivystysvuoro, mutta sitten sieltä neuvottiinkin jo kolmannelle paikkakunnalle. Silloin taisikin olla jotain lääkärien kesälomia, äitysajan sijaisuuksia ja mitälie yhteistyö sopimuksia naapurikuntien välillä. Onneks ei ollut niin kiireellistä asiaa silloin.

      Neuvoa saa, mut onks pakko olla ilkee?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1081
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      810
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      775
    4. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      614
    5. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      83
      563
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      512
    7. Tietysti olen varovainen,

      ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä
      Ikävä
      40
      487
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      35
      486
    9. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      483
    10. Sinun kanssasi

      Kahvilassa tapaaminen olisi jotakin niin outoa. Se ei olisi vain kavereiden tapaaminen, koska ei olla oltu oikeita kaver
      Ikävä
      36
      466
    Aihe