Kaikille naapureita kunnioittavile asukkaille.
HyvääJoulua kaikille!
joulurauha
693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hyvää Joulua!
Hyvää joulua, toivottavasti tukehdutte joulutorttuihin.
Naapurin teini bileineen pilasi Joulurauhan!Kiitos sinulle oikein paljon:(
Rikkaiden lapsille ostetaan osakkeita keskustoista jotta taajaman ulkopuolelta hyvä käydä bilettään jopa näin Jouluna ja häiritä asukkaita joilla ei ole muuta paikkaa kun tämä kerrostalo asunto!
kysynkin euvoa miten tästä bilettäjästä päästään eroon???Olen henkilökohtaisesti jo vanhemmalle ilmoittanut aikaisemmista bileleistä(keskellä viikkoa joka toinen päivä)ja anteeksi pyyntö tuli!Mutta jo 2 vk päästä alkoi taas....ja nyt pilattiin Joulurauhakin!
Poliisi on sitä varten. Ei tarvitse sotkea kommunismin aatetta tähän.
Kommunismista en tiedä mitään mutta elämän kokemuksesta paljonkin!Poliisiin turha ottaa yhteyttä ja Isännöitsijään!
Joulurauha jatkuu yhä mutta naapuri elelee ihan omien lakiensa ja moraalittomuutensa sekä omatunnottomuutensa mukaan jytistellen koko talon rauhattomaksi.
Ihan whitun kiva ottaa taas isännöitsijään yhteys.