Suuri pettymys kun selvisi ettei sovelluksia voida siritää uudesssa Asus tabletissa SD kortille. Olen testannut 3 muuta merkkiä ja kaikissa on onnistunut hienosti. Jopa Denver halppistabletissa onnistui. Luulin että tuo on ihan perusominaisuus mutta ei näköjään. Nyt harmittaa että piti valita Asus merkkinen tabletti.
Ei voida siirtää appseja SD kortille, Asus Android
4
229
Vastaukset
Kaikkia ei yleensä voi siirtää ilman roottausta. Ei ole pelkästään Asuksen ongelma.
- Juures
Mitä se roottaus tarkoittaa?
Juures kirjoitti:
Mitä se roottaus tarkoittaa?
Tätä: http://wiki.androidsuomi.fi/Mitä_roottaminen_tarkoittaa
- l520
Ei munkaan 2v vanhassa sampan tab 2 7.0 voi siirtää sovelluksia sd kortille jonka kyllä tiesin etukäteen.8gt muistista vapaana on 4,5gt joka riittää omaan käyttöön enemmän kuin hyvin,3-3,5gt vapaana kokoajan vaikka kuviakin on paljon.Ymmärrän kyllä jos esim kova peli ihminen ei tuo 4,5gt välttämätä riittäisi mutta tällänen on hyvä ottaa huomioon jo etukäteen tablettia hankkiessa.Itse pelaan paria kolmea peliä sillon tällön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1752968
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642566- 2032220
- 731849
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91651- 1021452
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951079