Omalla tavallaan ihan hauska katsella näitä teidän sepitelmiänne.
Ufo-hörhöillä mitään uutta feikkiä?
HKJHkh
43138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Kuin myös :):):)
Ufohörhöt eivät ole juuri koskaan niiden feikkien takana vaan nimenomaan skepuhörhöt, jotka oman feikkinsä avulla pyrkivät saada kaikki uskomaan että kaikki ufoilu on feikkiä ja hihkuvat onnesta kun pääsevät todistamaan itse tekemänsä lapsekkaan tekeleen feikiksi.
Pikkulapsilla on leikkiautoja joilla ne leikkii mutta pikkulapsikin tietää että oikeitakin autoja on olemassa niistä leikkiautoista huolimatta. Skepo kuvittelee että oikeat ufot katoaa jos he tekevät niistä pilaa. Skepo on siis lapsellisempi kuin pikkulapsi.
"Skepo on siis lapsellisempi kuin pikkulapsi."
Tämä on totta! Ajatelkaas, Rendleshamin ufotapaus on eräs parhaiten dokumentoituja
lajissaan. Sen yhteydessä tukikohdassa palvellut kersantti Jim Penniston onnistui kopioimaan muistikirjaansa nämä "majakanvalo-ufon" kyljessä näkemänsä hieroglyfit:
http://ovnis-usa.com/images/UFO Symbols.jpg
Silti skepot ovat niin lapsellisia , että eivät usko niiden sisältävän äärimmäisen tärkeän kosmisen viestiin !!
Onhan näitäkin UFO-väärennöksiä, joita innokkaimmat ufostelijat eivät suostu uskomaan väärennöksiksi, vaikka väärennöksen tekijä väärennöksen väärennökseksi osoittaa.
http://www.wired.com/2013/02/ufo-video-fake-tsirbas/
http://abcnews.go.com/blogs/technology/2013/02/ufo-hoax-video-still-dazzles-2/
Uutisen kommentti no. 1:
" julianpenrod • 2 years ago
This may not to be printed or will be removed, but, the fact is, though, what is the proof that the claim of being a hoax is itself not a hoax? What if they managed to procure the tape from someone and then proceeded to issue a denial?"..."There is no reason provided to assume this is necessarily a faked film."
Rendlesham on virallisesti vahvistettu kiistaton ufotapaus jota jotkut majakkapellet on koettaneet sabotoida huonolla menestyksellä. Pennistonin osuus kuulostaa uskomattomalta mutta vain Penniston itse tietää mikä on totta.
Mitäs hassua on joissakin kirjaimissa ylipäätään? Sellaisiahan löysi romun kappaleesta Jesse Marcelin poikakin kun isä niitä töistä kotiin toi. Naurattaako sinua joka aamu kun lehti tulee postiluukusta että "heheh, hieroglyfejä, heheh"?
Joo niinhän sitä ilmoittautui toista sataa henkilöä Kennedyn murhaajaksikin välittömästi salamurhan jälkeen ja vuosien mittaan heitä on ollut useita satoja.
Ruotsin massamurhaajakin osoittautui valehtelijaksi ja oli onkinut tietoja monista tapauksista ollakseen uskottava murhaajakanditaatti.
Samanlaisia valehtelijoita on monet skeptikot. Ilmoittautuvat "tekijöiksi" kun eivät enää muuta keksi. Kikka toimii joskus ja joskus ei.
Sentin alipurennalla varustettu Turo kun menee seisomaan pellolle laudanpalan ja narunpätkän kanssa ja kertoo kameralle tehneensä kaikki maailman peltokuviot niin skepuloidit taputtavat helpottuneina karvaisia käsiään ja toteavat että "arvasinhan minä että immeisen tekemiähän ne kaikki olivat"
Ne on niin herkkäuskoista porukkaa ne skeput että uskovat majakoidenkin lentävän ja suokaasun pakenevan hävittäjää ja avaruusromun leijailevan lentokenttien yläpuolella odottelemassa että joku tulis ajaa takaa.
Onhan näitä "tunnustuksia" joka lähtöön. Minä olen muutes pimeän energian takana ja tein sen ihan pilanpäiten.
Tämän videon tekijä voi kylläkin todistaa tehneensä videon oppilaineen.
http://www.wired.com/2013/02/ufo-video-fake-tsirbas/
Ei Pennistonin hieroglyfeissä mitään nauramista ole !
Niille löytyy aivan looginen universaalinen selitys. Muonituksella on keskeinen
merkitys pitkäkestoisilla avaruusmatkoilla:
Ylärivin merkit kuvaavat universaalista keittiökalustoa:
Vasemmalta oikealle: 1)kahvinkeitin, 2)tehosekoitin, 3)suppilo jonka alla 2 pullon korkkia, 4)kolme juomalasia (2 kartiomaista ,1 lieriömäinen), joiden alla kahvikeittimen suodatinpussi nurinpäin, 5)leikkuulauta
Alimpana renkaalla ympäröity pyramidi todistaa ko. ufon osallistuneen Egyptin pyramidien rakennusurakkaan, siinä olevat kaksi mustaa pallukkaa kuvaa taivaankappaleita, joiden asemien mukaan pyramidien sivut suunnattiin.
Mielenkiintoinen psykologinen piirre monissa ufouskomuksissa on eräänlainen
itseriittoisuus. Tellus on niin tärkeä planeetta universumissa, että humanoidit valovuosien takaa pitävät tiiviitä yhteyksiä suurvaltojen hallituksiin, joilla sitten on täysi työ salata tämä kansalta, rakentelivat pyramideja muinaisille silmäätekeville, rahvaallekin lähettelevät viljapeltoviestejä.
Universaalista huipputeknologiaa ei taas kovin korkealle arvosteta, lentolaitteiden tekninen luotettavuus on kehitysmaiden kaluston tasoa, kuten Roswell-tarinassa
kerrotaan.
Tietyssä mielessä ufousko on oma uskontonsa:
Uskonnollisille uskomuksille on myös itseriittoisuus on tyypillistä: Universumin
luojalle ei juuri riitä muualle huomiota kuin tälle meidän ikiomalle pallukallemme.
"Universumin luojalle ei juuri riitä muualle huomiota kuin tälle meidän ikiomalle pallukallemme".
Mukahauska kommentti, jossa ei kuitenkaan ole päätä eikä häntää. Mikä kumma saa sinut ajattelemaan noin? Vai onko sinulla jotakin ylimaallista tietoa tästä asiasta? Kerro toki meillekin!
Se, että universumissa on miljoonia maan kaltaisia planeettoja , joille todennäköisyyden mukaan on kehittynyt elämänmuotoja, ehkä meidänkin kaltaisia,
on suuresti todennäköistä, ei mukahauskaa.
Se , että tämä pallomme olisi niin tärkeässä asemassa, että universumin luojajumala olisi uhrannut ainoan poikansa sen takia, tuntuu epäjohdonmukaisuudessaan jo miltei hauskalta. Aurinko ja tähdetkin hän on luonut vain maan asukkien viihteeksi !
Tällaista kaipaamasi "ylimaallista tietoa" tarjoaa raamattu, aikuisten satukirja.
Maallista tietoa on se, että uskonnot ovat suurelta osin hallitsevan luokan
tuhoa tuottavia kurinpitojärjestelmiä, joiden suojissa vielä tänäänkin saadaan rahvas "pyhiä sotia" käymään !
Oletko ihan tosissaan?
Tosissani missä?
HOH HOO ! Älä nyt unohda Adamskin Yrjöä !
Onko jim penniton tänään vielä pennitön vai saiko myytyä tarinansa jollekin seiska/hymylehden tapaisille tiedejulkaisulle korkeasta hinnasta. Rahvas maksaa vaikka mitä saadakseen lukea sellaisia satuja.
Montako ufojuttua olet nähnyt seiskassa ja hymyssä? Etkö kuulu rahvaaseen vai oletko erilainen rahvas? Yllättävän moni skeptikonalku on kommunisti ja he ovat allergisia työlle ja rahalle.
Aloittajan kysymykseen viitaten olisi kai huomioitava lisääntynyt mielenhäiriöongelma yhä useammalla ufoilijalla.
Sitähän ne ei täällä julkisesti revittele jostain syystä edes jäsenistön kesken. Häpeilevät kai toinen toisiaan ilmitulon pelossa.
Kieltäjät, pseudoskeptikot ja trollipeikot harrastatte sen sijaan kaikkia mahdollisia argumentointivirheitä henkilöön kohdistuvine herjoineen päivineen mutta asiallista kysymystä eikä vastausta teiltä ei saa vaikka apteekkiin veisi liiruminne analysoitavaksi.
Lapsekasta, ylimielistä ja pelokasta toimintaa ja silti aihe jaksaa teitäkin kiinnostaa aina vaan...
Lieneekö kyseessä uskonnollinen taistelu vai jokin kierouma aivoissanne?
Älystänne tai itse asiassa sen puutteesta nämä aloitukset kertovat jo kaiken tarvittavan ja sitten vielä viitsitte itse jatkaa...
Kas taas tuo sama varis raakkuu täällä !
eipä oo mitää uutta ku just goolettelin, samaa vanhaa jauhetaan .. uusia valopallo videoita tietysti pukkaa jatkuvasti mut ei varsinaisia uusia ufoja tällä hetkellä.. eli hiljasta on ufoilu rintamalla nyt :D
"...Sentin alipurennalla varustettu Turo kun menee seisomaan pellolle laudanpalan ja narunpätkän kanssa ja kertoo kameralle tehneensä kaikki maailman peltokuviot niin skepuloidit taputtavat helpottuneina karvaisia käsiään ja toteavat että "arvasinhan minä että immeisen tekemiähän ne kaikki olivat..."
Mutta kyllä skepuloidit vakaviksi vetää, kun arvovaltaisilta, hyvin puetuilta, virheettömällä purennalla varustetuilta ja sujuvasanaisilta kontaktihenkilöiltä saavat juutuubissa kuulla, kuinka ufoväki kaukaisista galakseista suurvaltojen hallitusten kanssa salaisesti neuvottelee.
Ja asiasta ihan virallisilla leimoilla varustettuja asiakirjoja esitetään, eikä mitään kersanttien hieroglyfejä !
Minä vein skepokaverini kahville Roswellin CRASHDOWN CAFEeseen.
Johan alkoi kaveri uskoa ufoihin !
Kyllä tällaiset hienot ulkoiset puitteet ufouskoa vahvistaa , ei tuollaiset
alipurentaiset Turot !
Tuntemattoman valoilmiön ei suinkaan tarvitse olla feikkiä.
Mutta top tenniin se ei ufoilmiöiden kategoriassa nouse ilman jännittäviä oheistarinoita
: ufocrashit alienruumiineen ja obduktioineen , jopa tulitaisteluineen alienien kanssa. Luotettavan havaitsijan mukana olo lautasajelulla sopii myös.
...Hassun lapsekas yksinkertaistus ufoilmiöstä nimimerkiltä "top ten".
-Joo ja kaikki autot maailmassa on vaaleanpunaisia kuplavolkkareita!
Toinen sankari kirjoitti tuolla ylempänä:
""Mielenkiintoinen psykologinen piirre monissa ufouskomuksissa on eräänlainen itseriittoisuus. Tellus on niin tärkeä planeetta universumissa...""
Pysähdyin miettimään tuon jonkun kirjoittajan lausahdusta ja ajatuksen juoksua... Ja totesin ettei siinä ole mitään järkeä ja asiahan on täsmälleen päinvastoin.
Ufojen suoralta kädeltä kieltäjät, uskikset ja kotitekoiset tiedesankarit ovat ufoilijoiden sijaan niitä itseriittoisia henkilöitä.
Heidän mielissään ihminen on universumin ainoa laji, luomus ja saavuttanut tieteen ja rationaalisuuden kliimaksiin saakka ulottuvat rajat jo aikoja sitten.
Universumissa ei tapahdu eikä saa tapahtua mitään ilman tieteellistä tutkimusta ja tieteen konsensuksen hyväksyntää.
Joillakin lahkolaisilla taasen se oma saarnamies on kehoittanut taistelemaan niitä epäjumalia vastaan koska pelkää että kolehtihaavi ei enää kolise vanhaan malliin jos joku kertoisi totuuden asiasta.
Monet rajoitteellisen rationaaliseen ja materialistiseen maailmankuvaan sitoutuneet kieltävät vierailujen olevan totta koska ihmiselle ovat tähtien väliset matkat tällä hetkellä mahdottomia niin siksipä ne ovat sitä sitten kaikille muillekin. Siinäpäs logiikkaa kerrakseen!
Miten pelkästään tieteellisen todisteen näkökulmasta asioita tutkaileva henkilö voisi ymmärtää ja tutkia jotakin sellaista ilmiötä johon sillä ei ole muita keinoja kuin pelkästään havainnoida kyseinen ilmiö? -No siten että se ei tutki ollenkaan vaan tuhahtelee.
-Paavo juoksee sata metriä aikaan 21,3 sekuntia ja siksi Paavo toteaakin omassa tutkimuksessaan että ihmiskunnan on mahdotonta alittaa kahtakymmentäsekuntia sadan metrin matkalla.
Huomautettakoon että Paavo juoksi kyseisen matkan kahdesti eli se on vertaisarvioitu asiallisesti.
Paavo varoittaakin tai suorastaan kieltää muita alittamasta tuota maagista aikarajaa ja kertoo kyseisen vauhdin aiheuttavan keuhkoahtaumaa ja polvilumpiot saattavat siirtyä verenkierron mukana sisäelimiin aiheuttaen äkkikuoleman.
Tutkimustulos ei liity Paavon mukaan mitenkään siihen että hänellä itsellään on kampurajalat ja krooninen kihti.
Näin se maailma menee eteenpäin!
""Mielenkiintoinen psykologinen piirre monissa ufouskomuksissa on eräänlainen itseriittoisuus. Tellus on niin tärkeä planeetta universumissa...""
Kyllä me telluslaiset voidaan hiukan ylpeitäkin olla. Kaukaisten galaksien väet tänne matkustavat salaisiin neuvonpitoihin hallitustemme kanssa.
Ja Andromedasta asti meitä kanavoinneilla muistetaan !
"kotitekoiset tiedesankarit"
eli "tiedesarkari" voi olla vain jos joku muu sinut siihen opettaa/kouluttaa ?
Joku tiedesankari proffa on sanonutkin että asiantuntijat ovat suurin este kehitykselle :D
Ei missän ole mitään ja olemme täysin yksin koko telluksella.Kaikki havainnot sadan vuoden aikana on huijauksia ja photosoppareita... Jaahas, voinkin taas käydä lukemaan maaseudun tulevaisuutta piippu suussa.
Oiva päätös. Muista jakaa tuota hurskasta viisautta niille jotka ovat meitä vastaan rikkoneet ja päästä meidät ufoista, sillä vain ihmisten on Tellus, iankaikkisesti, amen.
Muistathan myös käyttää avainsanoja hullu, tyhmä, pyramidin sininen liekki, Roswellin ufokahvila, pellontallaus, CGI, majakka ja Jim Pennistonin hieroglyfit taistelussasi terveen järjen puolesta!
Nimenomaan erittäin tärkeää olisi terveellä järjellä tutkia kersantti Jim Pennistonin hieroglyfejä niiden mittaamattoman tärkeän kosmisen viestin vuoksi !
Aloittakaamme tutkiminen jo tänään !
http://ovnis-usa.com/images/UFO Symbols.jpg
Näin on !
Kiveäkään ei saa jättää kääntämättä ufojen arvoituksen tutkimustyössä !
Erityisen tärkeää nyt olisi vertailla Pennistonin hieroglyfejä tunnettuihin, todistettavasti
alieenien tekemiin viljapeltokuvioihin, ja etsiä niistä vastaavuuksia.
Useissa aidoissa viljapeltokuvioissa ja Pennistonin hieroglyfien alarivissä:
ks.
http://ovnis-usa.com/images/UFO Symbols.jpg
esiintyy geometrinen ympyrä.
Tässä olisi tutkijoille perustavaa laatua oleva ongelma:
Mikä on ympyrän merkitys kosmisessa viestinnässä ?
"Useissa aidoissa viljapeltokuvioissa"
??
eli jos näen viljapeltokuvion jonka mainosporukka on just tehny ni se ei oo aito vaan hallusionaatio ???
Näkyy selvästi olevan ainakin avaruusaluksen peräsin siellä ylärivissä toinen vasemmalta! Sen avulla on sitä sukkuloitu Andromedasta melkein Suomeen asti.
Yksinkertaisilla olioilla on ollut yksinkertaiset välineet.
Mainosporukkahavainto voi olla hallusinaatio tai myös reaalinen.
Aidon viljapeltokuvion tunnusmerkistöön kuuluvat:
1) ympäristön kohonnut radioaktiivisuus
2)kuviourissa havaitut meteoriittipölyjäämät
3)viljankorsien yli 90 astetta ylittäneet jyrkät taipumat, joissa taipumakohdissa
ei korsien seinämissä ole havaittavissa kasvissoluille tyypillisiä luonnollisia kudosvaurioita.
4)kotieläimien levoton käyttäytyminen lähialueella kuvion syntyajankohtana.
Liiankin yksinkertaiset!
Jarrutkin pettivät Roswellissa !
https://www.youtube.com/watch?v=XFOHWaL7XsM
http://www.inquisitr.com/1712601/ufo-and-alien-egyptian-artifacts-discovered-in-jerusalem-kept-secret-by-rockefeller-museum/
Puurot ja velllit sekaisin.
@HKJHkh
Kyseessä on ennemminkin kiinnostuksen ja/tai uteliaisuuden aiheuttama pohdiskelu kuin sepittely. Myös ihmisen luonteella ja älykkyydellä on oma osuutensa asiaan.
Ei asioita tarvitse uskoa todeksi, niihin voi silti suhtautua asiallisesti. Ja ihmisiinkin voi suhtautua asiallisesti. Kun et ole täällä yksin omine mielipiteinesi. Uteliaisuus, avoimuus, rohkeus ja älykäs suhtautuminen asioihin on tunnetusti eteenpäin vieviä resursseja. Trollaaminen on taas signaali rajoittuneesta mielestä, älykkyyden matalasta tasosta ja/tai asennevammaisuudesta, joka on yleensä peritty vanhemmilta tai lähipiiristä. Se on paikallaan polkemista tai takapakkia.
Jotta elämäsi ei valuisi ripulina nilkkoihisi, niin voit aloittaa itsesi löytämisen vaikka tekemällä ensimmäiseksi Mensan älykkyystestin. Sitten voi tehdä erilaisia luonne ja persoonallisuustestejä. Kun vihdoin olet löytänyt itsesi ja tiedät minkä ryhmän edustaja olet, niin sitä kautta voit alkaa kehittämään itseäsi, joko älykkäänä keskustelijana tai typeränä trollina. Valinta on sinun.
Taidanpa olla typerä trolli, kunnes ufoilijat esittävät ensimmäisen "savuavan aseensa".
Kunnon trolliskepo ei tunnusta savuavaa asetta vaikka se tungettaisiin hanuriinsa poikittain. Siinä olet oikeassa että olet typerä.