Miltä näyttää pohjois-Goa tänään? Minkälainen hintataso? Mitä ruokapaikkoja suosittelette candolimeasä? Onko moskiittoja tähän aikaan? Paljonko taxi ottaa kaupungin sisäisistä matkoista ? Minkälainen on lentokenttä missä välilasku Finskillä ? Paljonko jää aikaa?
Pojois Goa
4
208
Vastaukset
- Clareola
Vuosi sitten olevaa tietoa Candolimista.
Ruokapaikkoja on pääkadun varrella vaikka kuinka paljon ja tietysti sivukaduillakin.
Söimme usein ainakin Candolim Deck'issä.
Illan tullen pieniä hyttysiä kyllä ilmaantuu, ostakaa paikallista hyttysvoidetta, joka toimii hyvin eikä maksa paljon. Oliko Odomol tms.
Taksi on tosi halpaa, pitää sopia etukäteen. 200 rupialla pääsee pitkälle. Noin 10 euron hinnalla ajelee pari-kolme tuntia. Tuk.tukit puolet halvempia, mutta ovat käyneet vähiin. Hotellien edestä otetut taksit ovat kalliimpia.
Rahanvaihto vaihtopisteistä pääkadulla, lentokentällä ja hotelleissa huonompi kurssi. Vaihtopisteitä on joka puolella.
Välilasku näyttää olevan Dubaissa. Ainakin aiemmin on koneesta pitänyt poistua kaikki käsimatkatavarat mukana. Tunnin kestää.
Jos ette ole käyneet niin onhan se elämys, mutta kaikki toimii, etenkin liikenne, ei turhia rajoituksia.- Odomos rules
Niin se moskiittokarkote on Odomos, mitä myydään paikallisissa suppareissa ja samoin pistorasiaan asennettavia sähköisiä Mortein karkoitteita yön ajaksi. Kannattaa tuoda Suomeen, koska tehoaa hyvin ja on lähes ilmaista (meille) Intiassa. http://aijaa.com/RwwQTX
- Oikea tietäjä taas..
Vuodessa tilanne muuttuu Intiassakin, joten turha vuoden takaisia juttuja tänne kirjoitella. Ap. kyseli nimen omaan tilannetta tänään. Onko lukihäiriö sinulla?
- Clareola
Oikea tietäjä taas.. kirjoitti:
Vuodessa tilanne muuttuu Intiassakin, joten turha vuoden takaisia juttuja tänne kirjoitella. Ap. kyseli nimen omaan tilannetta tänään. Onko lukihäiriö sinulla?
Toista mieltä Oikean tietäjän taas... kanssa.
Olen käynyt siellä 8 kertaa, eikä kovin suuria muutoksia ole tapahtunut koko aikana.
Sinulle oikea tietäjä:
Miksi et vastaa kysymykseen?? Ja jätät turhia kommentteja, korjaa asiavirheet, jos jotain tietäisit. Kerro mikä minun viestissä on väärin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522644596Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään923453Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242636Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv582305Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?962189TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain921489Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281319- 411306
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli721255- 56840