Minulla on kaksi urosmarsua joiden ikä on n. 3kk. Ne ei yksinkertaisesti osaa mennä juomapullolle. Kun huomasin sen ettei ne juo niin laitoin tuhkakuppiin vettä pohjalle ja siitä kyllä käyvät juomassa.
Mutta se menee niin äkkiä likaiseksi. Olisiko jotain konstia jolla saisin ne oppimaan juomapullosta juomisen.
Toinen ongelma on ettei ne kiipeä majansa katolle syömään vaikka ruokapaikka olisi siellä. (Sellainen häkki tuli ostettua.) Voiko niitä mitenkään opettaa että ne oppisivat kiipeämään sinne?
Marsu juomapullolle
mummon marsut
1
84
Vastaukset 1
- marsutyttö
Jos siihen juomapullon suulle hieroo hotain jonka ne haistaa. En oikee muuta keksi. Ja mulla on toi sama ongelma, et ne ei kiipee katolle. Oon yrittäny ruoalla houkutella, mut se on jo 5v ni ei se enää varmaa opi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 116729
- 80692
- 52657
- 46583
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?40567- 60542
Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44517Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71516- 26481
- 52444