hotelli las lanzas las palmasissa

olemme menossa ko. hotelliin elikkäs las lanzas,onko minkälaisia kokemuksia hotellista???
361779
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Kyseessä on huoneistohotelli, joten huoneeseemme kuului keittiö perustarvikkeineen, astioineen yms. Kahvinkeitinkin oli. Sänky oli mukava, mutta lattiatilaa ei mitenkään liikaa.

Ikkunasta ei ollut kummoistakaan näköalaa, mutta kattoterassi korjasi sen puutteen. Muutenkin hotelli sijaitsee uimarannan lähellä kaupungin keskustassa.

Aamiaisella taisi saada suurinpiirtein kahvia ja paahtoleipää, joten sitä ei välttämättä kannata jokaiselle aamulle ottaa.

Las Lanzas ei ole mikään huikea luksushotelli, mutta kuitenkin oikein mainio majapaikka jääkaappeineen ja liesineen. Olisin saattanut mennä sinne tähän mennessä joskus toisenkin kerran, mutta siellä ei ollut enää tilaa sopivina aikoina.

Äänestä
  • Hei kerran kävin,onko matkastasi paljonkin aikaa ?
    Tuosta aamiaisesta,niin eikö tosiaan ollut muuta tarjolla,me olemme maksaneet etukäteen aamiaisen
    joten ei hyvältä kuulosta ja varsinkin jos huoneessa on myös kahvinkeitin.

    Oliko teillä yksiö vai kaksio?

    Äänestä

  • aamiaiseksi tosi surkea

    Äänestä

  • laslanzas kirjoitti:

    Hei kerran kävin,onko matkastasi paljonkin aikaa ?
    Tuosta aamiaisesta,niin eikö tosiaan ollut muuta tarjolla,me olemme maksaneet etukäteen aamiaisen
    joten ei hyvältä kuulosta ja varsinkin jos huoneessa on myös kahvinkeitin.

    Oliko teillä yksiö vai kaksio?

    Tulin eilen kotiin olin las lantsasissa , kaksi viikkoa. Amiainen ei ole suomalainen, mutta syötävää siellä on monipuolisesti ja aamiaishuoneessa ruokailu merkitään huoneen numeron kohtaan päivän listaan ja maksetaan respaan lähtiessä. Huoneet ovat vähän rempallaan, meillä oli uusi jääkaappi joten tyydyimme siihen huoneeseen. Kahvinkeitin oli termarimallia, eikä lämmennyt edes hellalla, joimme haaleaa kahvia kokoajan.Pöydän kansi käännetään vaaksuorassa 90 astetta ja jälkeen lisäosa avatan. Kellarissa on Träreborin toimisto ja Jouni hoitaa huoneen kuntoon jos on valittamista. Paikka 5 tähteä muuten 2

    Äänestä

onko siel keittiössä erikseen vedenkeitin?? ja joo me ei otettu aamupalaa.aateltiin justiin tuota että jos onkin vaan aika suppea,keitetään itte kahvit aamulla.

Äänestä
  • hei sinä laslanzas,koska olette menossa??

    Äänestä

  • wasa1 kirjoitti:

    hei sinä laslanzas,koska olette menossa??

    Ollaan lähdössä vasta maaliskuussa,joten odoteltavaa on vielä.
    Jos wasa1 matkasi on aiemmin,niin olisi kiva kuulla mitä piditte hotellista.

    Lämmintä reissua!

    Äänestä

joo meillä lähtö 29.1.Kerron sitten hotellista kun palaamme. Joo toivotaan jotta on lämmin reissu.

Äänestä

Hei aloittajalle ja muillekin Las Palmasiin menijöille. Olimme 2013 helmi-maaliskuun vaihteessa miehen kanssa viikon Las Palmasissa ja majoituimme juurikin Las Lanzas hotellissa.
Tuo nimimerkin kerran kävin kommentti ihmetyttää, koska Las Lanzas oli tuolloin (Aurinkomatkojen mukaan) hotelli, eikä meidän huoneessa ollut minkäänlaisia keittomahdollisuuksia. Ihan tavallinen hotellihuone siis.
Huone oli siisti ja viihtyisä, miinusta siitä että oli aika pieni. Hotelli tosiaan sijaitsee ihan keskustassa, joten siitä pääsee helposti kaupungille. Jos on kovin herkkäuninen, niin ainakin alimmissa huoneissa voi liikenteen/ihmisten äänet kadulta häiritä, mutta itse pidin siitä että olimme hälinän ja tapahtumien keskellä.
Aamiainen on tosiaan vähän vaatimaton, kahvia, teetä ja mehua. Vaaleaa leipää (patonkia, paahtoleipää, sämpylöitä). Leivänpäällisiksi oli juustoa, makkaraa, hilloa, ja voita ja oliiviöljyä sekä myös jugurttia oli tarjolla. Tarjolla ei siis ole esimerkiksi munia tms. tukevampaa syömistä.
Meille tuo sopi ihan hyvin, kunhan oli jotain pientä kahvin kanssa, ettei tarvinnut mustana juoda. Menimme sitten aina lounaalle myöhemmin päivällä. Ruokahan on Las Palmasin ravintoloissa pääsääntöisesti ihan loistavaa, joten tuli tutustuttua niiden tarjontaan myös lounaan osalta.

Toivon aloittajalle ja kaikille muillekin oikein mukavaa matkaa!

Äänestä

Vuosi sitten tammikuussa olimme tuolla ja huone kadun puolella, aamuun asti kova meteli baareissa alhaalla. Aamiainen todella vaatimaton ja henkilökunta töykeää. Torakoita tietysti myös oli huoneessa. Jääkaappi ja kahvinkeitin oli huoneessa.

Äänestä
  • olimme las lanzasissa vuoden vaihteessa ja olimme tosi pettyneitä hotelliin. todella huono äänieristys ja huoneemme jääkaappi piti kauhiaa ääntä.hlökunta oli töykeää. ei koskaan enää sinne.en suosittele!!!vanha ku taivas ja siivous oli ala-arvoista.

    Äänestä

  • lisäksi huoneesssa oleva kahvinkeitin todella outo,siitä liukeni jotain sivumakua kahviin.jääkaapin pakastelokero oli umpijäässä.huoneen ulko-oven alla 2cm rako käytävälle.

    Äänestä

  • elmuello kirjoitti:

    lisäksi huoneesssa oleva kahvinkeitin todella outo,siitä liukeni jotain sivumakua kahviin.jääkaapin pakastelokero oli umpijäässä.huoneen ulko-oven alla 2cm rako käytävälle.

    hei olittekohan samassa huoneessa kin mekin meidän loman aikana.meillä oli kans se pakastalokero aivan umpijäässä :( muistaakseni huoneen nro oli 212

    Äänestä

Olimme pari vuotta sitten ko hotellissa. Meille sattui huoneisto, joka oli valokuiluun päin, ei siis ollut minkäänlaista näkymää, paitsi seinä muutaman metrin päässä. Ja ikkunakin oli sellaista lasia, josta ei näkynyt läpi. Kun avasi ikkunan ja työnsi päänsä ulos. niin näki taivastakin. Mutta todella rauhallinen huoneisto, sai nukuttua hyvin, mistään ei kuulunut mitään ääniä yöllä. Ja se kattoterassi korvasi kyllä jonkin verran tuota ikkunattomuutta, siellä oli hyvä käydä ottamassa aurinkoa, jos ei muuanne tullut lähdettyä. Sijainti todella hyvä, lähellä rantaa ja ravintoloitakin lähistöllä ihan kiitettävästi.

Äänestä
  • Lisäys vielä äskeiseen, huoneistossamme oli keittolevy, jääkaappi, kahvinkeitin ja astiat. Voi olla että siellä on pelkkiä hotellihuoneitakin, mutta meillä ainakin oli huoneisto. Huone vai huoneisto, kumpiko, se selviää varmaan jokaiselle matkavarauksen yhteydessä.

    Äänestä

tavallinen vanha ja kulunut, siisti mutta kulunut. kapakoiden melua tietenkin kun keskustalla ollaan

Äänestä

Joko wasa1 olette palanneet reissusta,olisi kiva kuulla miten matka meni ja mitä piditte las lanzas hotellista.

Äänestä
  • joo olemme palanneet.las lanzas oli vanha ja aika huono mielestämme.Äänieristystä ei ollut ollenkaan,kuului kun joku kävi kusella ym.Vaatimaton astiavarustus ja kahvinkeitin oli outo.ei koskaan enää ko. hotelliin. siivous oli yksinkertainen.hlökunta ei paljoa puhunut.
    Säät oli meidän loman aikana kylmät ja sateiset.Lämmintä vaatetta mukaan!!

    Äänestä

  • Harmi,että loma ei ollut mitä odotitte,ite turvaudun sihen ,että matka vasta maaliskuun
    lopussa,joten ainakin toivon,että ilmat muuttuisivat suosiolliisemmiksi.
    mitä tarkoitat että kahvinkeitin oli outo? peruttiin se aamiainen,kun täällä palstalla tuli niin negatiivista palautetta.
    Naisihmisenä pakko kysyä,oliko torakoita?
    Kiitos jos vielä viitsit vastata vaikka lomanne ei ollutkaan parhaimmasta päästä

    Äänestä

  • "Naisihmisenä pakko kysyä,oliko torakoita?"
    Juu, miehethän tunnetusti nauttivat lomastaan torakoiden keskellä.

    Äänestä

  • ei näkynyt torakoita.

    Äänestä

siis ihan normi suomalaisten matkatoimistoejn paikka. kaikki myy vanhoja ja kuluneita kauniilla kuvilla ja tollot ostaa ja uskoo

Äänestä
  • Hei kysyjä, olin Las Lanzasissa maaliskuussa 2014. Meillä oli huoneisto, eli jääkaappi ja keittolevy. Huone oli kadun puolella eli baarien melua kuului aamuun asti: ostin sieltä apteekista hyvät korvatulpat ensimmäisen yön jälkeen, se auttoi kyllä. Kattoterassi oli hieno, sijainti hyvä, aamiaista ei otettu: ostettiin lähellä olevasta Sparista ruokia ja söimme omat aamupalat. Henkilökunta oli minusta ihan ok. Parasta oli lyhyt matka uimarannalle.
    Huoneessa ei ollut torakoita, mutta vähän kummallinen haju... Matkan jälkeen kaikki mukana olleet vaatteet tuoksuivat Las Lanzasille :D
    Voisin kuvitella meneväni uudestaan, hinta-laatusuhde oli mielestäni kuitenkin hyvä. Jos nyt menisin, yrittäisin saada parvekehuoneiston.

    Äänestä

torakoita on vähän ja harvoin, lanzas on hiukan kulahtanut mutta ihan kelpaava. samaa tasoa suurin osa kanarian apartamentoksista, kaulusteet 1970-80 luvuilta, hiukka natisee ja kankaat jo hiukan kuluneita ja likaisia mutta normijuttu suomalaisille matkatoimistoille

Äänestä

ei kannata mennä tosi heikko tasoinen sängyt kamalat

Äänestä

kannattaa varata joku muu hotelli siivous ihan alaarvoista ja huoneet surkeita en suosittele kenellekkään

Äänestä
  • samaa mieltä

    Äänestä

  • Hei. Olimme 2015 viisi viikkoa samassa Las Lanzasissa ja meillä toimi kaikki, Huoneisto oli siisti, viitenä päivänä siivous,-jota en kuitenkaan tarvinnut,-vaan pyysin siistijää jattämään pyyheliinat ja lakanat huoneeseen, samoin aamupala oli ihan kattava,-keitettyine kananmunineen kokkelineen, Leikkeleitä pari, juusto, tomaattia, kurkkua, tuoremehua, vettä kahvia ja teetä, ynnä shampanjaa ja viinejä, henkilökunta laidasta laitaan oli ammattitaitoisia ja ystävällisiä, ai. niin- paistinpannu oli huono,-kerroin siitä siistijälle,-viidentoista minuutin kuluttua tuotiin uusi pannu, Me olimme tyytyväisiä heihin, he samoin meihin, muistakaapa aina se kiitos ja hymy, Kokemuksemme mukaan aina vuorovaikutus pelaa niin, että mitä annat,-sitä saat, Hyvää Las Lanzasin lomaa kaikille.

    Äänestä

ei näkynyt torakoita mutta yhtään en ihmettele vaikka olis näkynytkin.kahvinkeitin sen puoleen outo kun liukeni jotain sivumakua koneesta kahvin sekaan.En suosittele kellekkään tätä hotellia!

Äänestä

en suosittele olen ollut siivous alaarvoista huoneet pieniä sängyt tosi huonot samaan hintaán löytyy parempiakin hotelleja

Äänestä

Booking pitää 3 tähden paikkana on -0, taso on huono , se oli jo 90 luvulla yhtä huono kuin nytkin, siivous huono ja palveluita ei ole vaikka hotellisivuilla mainostetaan, L P:ssä on monia tasokkaampia samalla hinnalla, esim Olympia, Catalina Park, Tinoca ym, ja ovat parempia kuin romu Lanzas.

Äänestä

en suosittele samalla hinnalla löytyy parempia tasoltaan tosi huono siivous heikkoa aamiainen surkea

Äänestä

Olen menossa kyseiseen hotelliin ja nähtäväksi jää onko minkä tasoinen, yleensäkkin hotellit ulkomailla ovat huonosti äänieristettyjä ja huonompi tasoisia kuin suomessa, mutta maassa maan tavalla. Toivon että kelit ovat kohtuulliset =) meri ainakin on lähellä ja pääsee irti arjesta. Torakoita en toivo näkeväni. Maspalomaksessa niitä oli.

Äänestä

Olimme siellä keväällä. Oli aika paljon luteita mutta muuten oli hyvä paikka. Nyt on kaikki huoneet täynnä pikkuotuksia ja myrkytys on päällä. Älkää jättäkö matkalaukkuja avoimiksi. Ne yökkää heti sinne.

Äänestä

Las Palmas on kyllä mahtava paikka. Siellä ei ole helvetin kalliita kaljabaareja kuten Inglesissä on kuparipannubaari. Pannubaari on 5-6 kertaa kallimpi kuin muut baarit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wasa1 kirjoitti:

olemme menossa ko. hotelliin elikkäs las lanzas,onko minkälaisia kokemuksia hotellista???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu