äkkilähtö 7.1.2014, 2 vkk

äkkinäinen

Mielenkiinnolla odotan, mistä itseni löydän äkkilähtömatkalla.
Lento on Phukettiin, ilmeisesti hotelli voi olla myös Krabilla. Thaimaassa olen ollut viimeeksi 1990-luvun alussa.
Onko kokemuksia äkkilähdöistä viime aikoina?
Uskoakseni hotelli ehtii vaihtua ainakin yhden kerran 2 viikon aikana.

5

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5 5 5 5

      Katso matkatoimistojen sivuilta älä täältä

    • mia noi hoitaa

      ei sinne tuituin hotlaan mikään pakko oo jäädä mätimään, maailma on avoin, kaikil tavoin. ja tytöthän majoittaa, jos haluavat

    • äkkinäinen

      Hienoa kun saa heti informaatiota, kiitos "5555" ja "mia noi hoitaa"
      Hahhhaahhaaa! Jatkakaa samaan malliin…en muistanutkaan miten hyvin nämä Suomi24-palstat toimii :-D

      • tohtori määrää

        lopeta ressaaminen, kaikki hoituu, kuten Taimaassa on tapana. Saamasi vastaukset ovat äärimmäisen täsmälleen oikeita.

        Jos tuntuu siltä, että ei meinaa hoitua, kärsit viinan puutteesta, nousuhumalassa soumikäänkkäräänkkä räntäpää katoaa.


    • samaa lomaa

      Äkkilähtö "joku hotelli"-periaatteella ei ole sen kummempaa kuin muukaan matkailu lentäen. Ainoana erona on että et voi olla varma mihin joudut. Krabi ja Phuket, molemmat upeita, mitä väliä?

      Sen tietää että ei ne valkkaa sitä pahinta ludepirttiä tai se kävisi matkatoimiston maineen päälle ja tulisi reklamaatioita. Mielestäni hotellissa tärkeintä on rento respa, hyvä ilmastointi, ok suihku, hyvä sänky. Kaikki muu on bonusta kuten näköalat ja aamiaiset ja ne aamiaiset eivät useinkaan kulje käsi kädessä hotellin hinnan tai tason kanssa.

      Sitäpaitsi lyhyilla (alle 3 viikkoa) lomilla en ole kerennyt juuri koskaan aamupalalle kun on siihen aikaan vielä maha täynnä oksennusta.

      Hotellin vaihdos on vain piristävää mikäli ei ole liikaa tykästynyt edelliseen. Pari kertaa isoissa hotelleissa sesongin aikaan ovat tupanneet minut sviittiin samaan rahaan kun huoneeni on ollut varattu tietystä päivästä eteenpäin.

      Thaikut on kuulema mestareita tekemään ohareita hotelli varauksissa. Eivät maksa takuurahaa, eivät tule, eivät vastaa puhelimeen ja jos vastaavat niin hirmu selittely että "serkun kaiman kissa jäi junan vessan oven väliin ja meillä on nyt suruaika.."

      Siksi siellä missä thaikut itse lomailee, on aina tilaa ja sekaannuksia. Niistä kun ei koskaan tiedä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      171
      6165
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4683
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      51
      4440
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4269
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2682
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2195
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1662
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      132
      1552
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1483
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1328
    Aihe