Tuoreena Lahteen muuttajana utelisin että mitäs Lahdessa on ohjelmassa uutena vuotena? En tilaa lehtiä eikä jostain syystä tule edes ilmaislehtiä, vaikka olen antanut selkeästi luvan jakaa niitä mainosten sijasta. Entäs mistä päin yksineläjä voisi löytää seuraa? Siis naisseuraa koska olen mies.
Vinkkejä, kiitos!
Vinkkejä, kiitos!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kaupungin herrat skoolaa sinunkin puolestasi. Odottavat nääs Nastolan liitosta ja veronmaksajia torimontulle ja rautatieaseman sekasotkulle, josta ei meinaa päästä läpi edes kävellen, autosta puhumattakaan.
Mitään erityistä Lahdessa ei vuoden vaihteen kunniaksi rahvaalle järjestetä, kuin ikävystättävät puheet ja tavaomainen ilotulitus. Eli itse joudut kaiken maksamaan, mitä otat. Ja kaupungin johtoherrat syö ja juo verorahoillasi muikeasti hymyilleen.
Mutta yritä viihtyä lahdessa. Terveyskeskus täysin jumissa. Toivottavasti sitä et tarvitse.Tervetuloa Lahteen!
HAH HAH HAH HAH! Lahdesta ei seuraa löydy ja Uuden Vuoden juhlintakin on spurgutasoista örvellystä lähiökapakoissa!
Kuka hel-vetin idi-ootti muuttaa Lahteen ja sen lisäksi odottaa että täältä löytyisi jotain ajanvietettä iltojen iloksi?
Varaa nyt hotellihuone hesasta tai Tampereelta ja mene sinne Uutta Vuotta viettämään. Lahdessa suurin osa jengistä pitää kotibileet pussikaljanyyttikestien mukaisesti.
Eihän täällä aikuisille ole mitään menomestojakaan enää. Aiemminkaan ei ollut kuin Alex Park. Missä lie teinit sitten käy, en tiedä.
Jos taas et harrasta uutena vuotena perinteisiä lahtelaisia viihdemuotoja eli ryyppäämistä, niin sitten vaan otsalampun ostoon ja suksi kuuseen, eli kiertämään murtsikkahengessä hiihtostadionin latuja.
Älä nyt ihan idiootiksi heittäydy. Suuresta kaupungista löytyy kyllä muitakin mahdollisuuksia kuin kotibileet. Et ole vain koskaan käynyt missään.
Kiitoksia vain oikein paljon hyvistä vinkeistä ja onnellista uutta vuotta vain.
Onpas eräistä TODELLA paljon apua kun pelkkää valittamista vain. Pitikin täällä ruveta keskustelemaan kun vastailijoina pelkkiä höyrypieruja täynnä omia ongelmia...
ohan siellä niitä mukavia homo-ravintoloita,mee niissä käymään jos saisit vaik seuraa itteles sieltä!
UUUH! Missä ja minkä nimisiä Gay-baareja?
Kaupungintalolla ohjelmaa ja lopuksi iso ilotulitus alkaen klo 20.00! Paljon porukkaa!
Ei muuta kuin kuumaa juominkia ja iloista mieltä mukaan.
Siinähän se sitten olikin.,Se on ihan totta ettei tässä tuppukylässä ole mitään tasokasta menomestaa jos on 30 täyttänyt.Juopoille löytyy kyllä vaikka minkälaista kammaria ja alle kaxvitosille niitä teiniluolia.
Voi voi... Aina pitää juhlahumut lähteä etsimään muualta (->Helsinki,Viro)
Ei tänne oikeasti kannata kenenkään muuttaa., ihmejunttila!
Mitä vikaa on kotibileissä? Ystävät yhdessä eikä rahaa kulu ravintoloiden kalliisiin juomiin.
Meillä on ystävien kesken tapana maksaa juomat yhdessä jotka haetaan Tallinnasta. Jokainen tuo jotain pientä naposteltavaa myös tullessaan.
Ei kotibileissä mitään vikaa ole, mutta kun tuore Lahteen muuttanut yksineläjä sitä seuraa on etsimässä, niin tuskin hän ihan kaikkiin kotibileisiin on tervetullut vaan ovikelloa soittamalla jos ei tunne ketään???
Saattaa tulla puukosta tai puntarista kun lähtee jonnekin Liipolan perukoille etsimään kotibileseuraa...