Pimeä aine???

Tähtitieteilijät laskeskelevat,että
ns.pimeää materiaalia olisi
maailmankaikkeudessa enemmän kuin fyysistä
materiaa.
Onko tuo sitten kumma,että sitä näkyy kun
peiliin vilkasee?
1404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Silmien edessä on pimeä aine? käsittämätön kun se siinä on pimeä aine. Mystinen aine? Tuli mieleeni, että pimeä aine vetää valoa kun sitä ei näy mutta näkyvä aine heijastaa sitä. Oliko se näin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


+,mut niin miekii kirjoitti:

Tähtitieteilijät laskeskelevat,että
ns.pimeää materiaalia olisi
maailmankaikkeudessa enemmän kuin fyysistä
materiaa.
Onko tuo sitten kumma,että sitä näkyy kun
peiliin vilkasee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu