Yarikseen pontevampaa dieseliä?

Odottava mies

1,4 d4d on tuhnu. Tuleekohan mainio 1,6 ? Siinä on hyvin käyttöominaisuuksia kun ajelin versolla. Ja keveämmässä korissa olisi jo todella riittävän pontevaa menoa.
Kulutus olis varmaankin hyvin tasaista pikkuista kun koppavliikkuisi kokoajan kuin tyhjäkäynnillä.
Tuo 1,4 on uninen luonteeltaan .

3

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tipi655

      En tiedä puhutko 1. Vai 2. Sukupolven vai uudemmasta, mutta minun kokemus vm2011 diesel mallista on kyllä toinen. Kevyt auto kiihtyy ja vääntää tosi hyvin vaikka pintakaasulla. Käy ajamassa 1.0 koneisella niin tuntuu kuin olisit raketin kyydissä diesel Yariksella.

    • tojomies

      Kyllä 1.4 riittää mulla oli 2009 vuos mallia oleva varis .Yllätyin miten hyvin se kiihtyi, pitää painaa vaan reilusti lastaa alas. Paremmihan se kiihtyy kuin 1.33 bensa kone Nyt on bensa 1.33 varis comfort multidrive S. ja on sport nappi sen kun painaa päälle ompa hyvä ohitella. Biiseli oli kylmä talavella .mutta sitä vartenhan vaatteita. 32 astetta oli pakkasta ja auto ulkona yön yli ,lähti käyntiin kuin palmun alta.

    • yarisverso03

      osta sellainen ns:tehoboxi. rupeaa kiihtymään...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      14
      6258
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      164
      5693
    3. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      65
      5103
    4. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      90
      4686
    5. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      226
      4647
    6. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      183
      4557
    7. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4539
    8. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      65
      4402
    9. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      3999
    10. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      42
      3915
    Aihe