Menestystarina
ORIGINALTutkija
20753
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Orikinaali Hutkija jatkaa paskan jauhamista. Vaihda levyä jo pönttö!
...mieliksesi muutaman kysymyksen?
Miksi ette tuo jo niitä puolueettomia tutkimustuloksia esiin?
Jos kerran kaikki on avointa niin miksi ette julkaise näiden kirkon "ellitin" nimiä joihin jokainen kiinnostunut voi ottaa yhteyttä?
Jos kerran it-firmat kuuluvat toimialaan niin miksi "kirkolla" ei ole omia nettisivuja Suomessa?
Menikö WISEn perustaminen Suomeen jälleen kerran perseelleen?
Keitä ovat VS Venäjältä, Mårten R Ruotsista. Mikä yhteys on seuraavilla henkilöillä näihin henkilöihin: TA,JR,HK,OT,JT ja KK?
Vastaatteko JOS kerran olette näin rehellisiä kuin väitätte?
Miksi kertoisimme sinulle yhtään mitään? Olet meille SP, joten meillä on oikeus olla kommunikoimatta sinulle. Teet vain tuhoavia asioita tiedoilamme. Ja edelleen onpa mukava vastata kun yksi kysymys kuuluu:"Menikö WISEn perustaminen Suomeen perseelleen?" Otapa kuule itse selvää, Tutkija kun kerta olet. Tiedätkö edes mikä WISE on?
Toistan: Sama kun juutalainen kertoisi natsille uskonnostaan.
Ja eikö sinulla pitänyt itsellä olla jotain suuria paljastuksia, joista olet uhonnut viimeiset kuusi kuukautta, mutta mitään ei kuulu? Onko nyt näin että sinulla ei niitä olekaan?
Mikä helvetin ongelma sinulla kätkeytyy näihin lyhenteisiin ja vihjailuihin. Minä tiedän kuka sinä olet ja tasan tarkkaan. Varo vaan ettei sun persekarva palat.Sanon yhden kirjaimen R. Sanooko sinulle mitään. häh!!
Olet surkein kirjoittaja näillä palstoilla. Kopioit kokoajan juttuja. Esiinnyt monella nimimerkillä, Haloo, sun kirjoitustyyli kertoo kaiken. Sä haluat tuhota kaiken joka ei sua miellytä. Saat olla aivan varma että Scientologit eivät anna periksi. Aina ne on voittaneet ja TULEVAT VOITTAMAAN. Se on vissi ja sen saat "taulapää" uskoa. Muistutat asenteellasi Hitleriä. Sileeks vaan eikö niin.
Tietenkin kirjoitat taas reppana, että Hermanni hermostu.
Hyökkäys on paras puolustus. Ja minä kyllä tulen huolenpitämään, että Scientologian ovet pelaa niin hyvin, että jarruakin on välillä laitettava.
Sinä elät jossakin 60-luvulla. Olet tunnesävyn 2,0 alapuolella ja varmasti.
Ja hyvä huomautus, sä haluat että yhteiskunta voi huonosti ja kaikki huonosti voivat pitää ohjata psykoille ja pilleripurnukoitten luo.
Scientologialla on hyvät työkalut hoitaa ihmisten pahat olot pois. AUDITOINTI, sen ovat niin monet kokeneet ja hyväksi todenneet.
Onko nahkasaumat kestäneet???
Onko mielestäsi antiikki arvokasta??? Omistathan sellaisia vielä, vai!?
Ja oletko laittanut oveesi jo joulukranssin?
Muistahan vaihtaa silmälasisi uusiin, etteivät mene pois muodista.
"Ja hyvä huomautus, sä haluat että yhteiskunta voi huonosti ja kaikki huonosti voivat pitää ohjata psykoille ja pilleripurnukoitten luo."
Ei tuo ole hyvä huomautus.
"Scientologialla on hyvät työkalut hoitaa ihmisten pahat olot pois. AUDITOINTI, sen ovat niin monet kokeneet ja hyväksi todenneet."
Voit mahdollisesti kohota jopa tason 12 auditoijaksi, kuten Quentin Hubbard! Tällöin olet täysin immuuni masennukselle! Ainiin mutta Quentinhan teki itsemurhan...
Pojallahan alkaa taas käämit kärytä vanhaan malliin. Nyt olette ottaneet taikasanan SP esille. Siihen vedoten ei varmasti tarvitse vastata mihinkään? Eikös kaikki teitä lähestyvät ole SPia?
No, teillä on oikeus valita "asiakkaanne".
Kim! Minä tiedän. Ehkä enemmän kuin Sinä! Ei minun tarvitse kysellä sinulta asioita kuinka ne ovat, vaan voisitko kertoa MUILLE!
Katsopas, on asioita jotka tulevat enne pitkää sinunkin tietoosi. Kai muistat kun Sonerasta kirjoitettiin nettikirja.
Miltäs kuulostaisi "Scientologian musta kirja" julkaistuna näin nettikirjana.
Ja siinä puhutaan henkilöistä TA,JT,JR,HK,KK ihan oikeilla nimillä! Ja ihan mitä kaikkea heihin liittyy!
Tiedän mikä WISE on, oikein hyvin! Älä ole huolissasi. Ja Kim hyvä en ole luvannut mitään aikataulua julkaista koska kerron mitäkin.
This is true!
R on kirjain aakkosissa. Jaa olet kiinnostunut minun henkilötiedoistani, minkä takia?
Minä en ole kiinnostunut siitä kuka sinä olet tai kuka Kim on!!!
Mitä väliä sillä on minulle! Kumpikaan teistä ei kuulu "eliittiin" eikä tule kuulumaan. Olen pahoillani teidän puolesta, olette maksavina osapuolina ja se on kohtalonne!
Mutta Hermanni hei, ei kannata kiihtyä liikaa! Voi mennä auditoinnissa saatu hyöty hukkaan. Ja joutuu pian ottamaan lisää ja lisää....
No, niinhän Saddamkin uhosi voittavansa Irakin sodan! Poikasten puheita, Hermanni!
... laittaa herätyskello aamulla soimaan. Että saat kurssimaksusi maksettua.
Keille muille? Päässäsi puhuville muille persoonille? En minä ainakaan tiedä muita, jotka edes ovat kiinnostuneita näistä asioista. Itse täällä huudat ja vaahtoat ja väität että "muille" pitäisi kertoa. Tiedäthän että SP:n yksi piirre on että hän käyttää muotoa "muut". SPia, mitä?! SP kääntyy muotoon SP:tä, osaatko edes sijamuotoja saati muodostaa lyhenteitä?!
Voi herraisä, julkaise se nettikirja, nimet ym. jo! Eihän tätä jaksa erkkikään. Ihan jo naurattaa lapselliset touhusi. Saatko ikinä mitään aikaiseksi? Pistähän töpinäksi jo hyvä ihminen, mitä hittoa oikein vitkuttelet. Thinking is low tone action, tiesithän sen.
Aikatauustasi en välitä pätkääkään, mutta kyllä jo uskottavuus menee kun näin kauan kestää.
Miksi muuten käytät KR:n liittyvää sanastoa, kerta et ole scientologi vai etkö itse keksi mitään? Kummallista sanon minä.
No joka tapauksessa työiloa, toivoopi Kim
Olet tosi sekopää. Jälleen kerran raha.Voi sua reppanaa. Etkö jo ole SP:nä kuluttanut raamisi loppuun.
Herätyskello on sitä varten että menemme töihin.
Sitähän sinä itse teet jollain tapaa kotoa käsin.
Sinä et näköjään vieläkään osaa tulkita kuka on kyvykäs ja kuka ei. Sitä kun samassa tuvassa pyörii pöydän ympäri niin voi mennä lanttu sekaisin. Olen pahoillani kun et ymmärrä.
Minun auditoinnit eivät ole menneet hukkaan.
Olen todella clear entäs sinä. Onko sinun elämässäsi liikaa enthetaa.
Ja sinä olet munaton, sano minun sanoneen.
Miksi itse jakelet kirjaimia?? Onko sinulla henkilökohtainen ongelma??
Eiköhän ole viisasta,että otat itsekin opiksesi.
Voi olla että kissa kiertää liian kuumaa pataa.
Siinä voi käydä että piirileikin aloittanut tipahtaa itse kuumaan pataan.
Se miten minä kirjoitan niin se on minua itseäni.
Tarpeen tullen otan työkalut käyttöön,niin että älä vähättele ollenkaan kykyjäni tai voimiani.
Kun alan johonkin niin sitten tulee ja kovaa!!!
Se Saddam on sun leiriläisiäsi valitan!!!
Muista käytöstavat...
Olisitko valmis lataamaan viisauksiasi leivättömän pöydän ääressä?
Muista käytöstavat ORIGINALTutkija...sinullako on lupa herjailla ja kirjoitella perättömiä lausuntoja.
Olisitko valmis lataamaan viisauksiasi leivättömän pöydän ääressä.
Eiks siellä ole tällä hetkellä sun kaveri, eiks niin!
Sinähän taidat olla menettänyt lopunkin järjen häivän!
Taisit ottaa ittees kun nuo muutamat herjasi sinua
pahoin!
Jospa oot ittekin todennut että oot ilikiä kun mikä!
minä oo sotämiältä että suhun ei auta mikään hoito tai järkipuhe!
Mitähän rikollista muuten suunnittelet taasen?
katoppas sieltä tierostoostasi mitkä on antisosialisen toimintatavat, niin hämmästyt!
Poika-P-Maalta
WAU !
Hermannilla on salaisia kykyjä, OOOOOOOO!!!!
TAITAA HERMANNIN SALAISIN ASE OLLA KOVAKALLOISUUS
D:)
Osuit aivan nappiin!!! Minä en olekkaan ihan pehmöpää. Auditointi on tehnyt minusta vahvan thetanin, mutta sinulla on ongelma ja SUURI.
Niistä salaisista kyvyistäsi, vai onko ne sellaisia mistnä takia joku pitää tappaa, kun on kertonut sille ?.
Älä nyt suutu, muuta nuo supervoimat,eivät ainakaan ole vaikuttaneet älykkyysosamääräsi kasvuun.
Jep, täytyy että suuri ongelma on ja sen nimi on scientologia. Mutta ei hätää, siihenkin tautiin on löytynyt lääke......
D :)
Idi Amin!!! Kun thetan voi hyvin hän on hyvin kyvykäs. Sinä tiedät miten asioitten pitää olla.
Miksi puhut tappamisesta? Miksi sinulla tuollaisia ajatuksia tulee?
ja minun älykkyyteeni, olen ihan riittävästi älykäs ja viisautta minulla on todella paljon.
Sitä oppii elämän aikana kaikenlaista kokemaan ja näkemään. Olen nähnyt niin paljon pahaa että en yhtään ihmettele miksi nykyajan ihmiset voi huonosti ja se ei johdu scientologiasta.