Onko kellään kokemuksia kyseisestä hotellista? Ollaan menossa helmikuussa lasten kanssa sinne ja haluttaisiin kuulla kokemuksia?
Esim. millainen aamupala, ystävällinen henkilökunta? siisteys??
Peach Blossom Resort, Kata Beach
5
324
Vastaukset
- Nyppylällä
Perus aamupala, nälkä lähtee ja jos kyllästyttää niin läheltä saa sitten vaihtelua omalla rahalla ostaa, eikä ole hinnan kirossa... Siisti hotelli ja ystävällinen hlökunta, niinkuin thaimaassa yleensäkin on! Mukava lomapaikka keskeisellä sijainnilla kata-karon rantojen välissä
- raonni
Hyvä valinta, nautittiin k.o. hotellissa 3 viikon lomasta pari vuotta sitten. Siisti hotelli, loistava aamupala, juustoakin saatiin tosin erikseen pyytämällä. Korkea mäki huonojalkaisille ylivoimainen käveltäväksi, mutta onneksi sähköautot kuljettivat.
Hotellista sen verran että täysin "perus" meininkiä huonolla tavalla. Perheen kanssa oltiin reissussa ja alle 2 vuotias poika mukana ja ei vois sanoa että saatiin ystävällinen vastaanotto. huone oli epäsiisti vaika siellä päivittäin käytiin lakaisemassa lattiaa. aamupalasta en halua sanoa mitään koska ei mitään sanottavaa:( muuten paikka ihan jees ja kyllä sitä tulee nautittua. pistän video linkin meidän reissusta niin saatte jotai käsitystä menosta:)
https://www.youtube.com/watch?v=EscTW3Wr8e8
https://www.youtube.com/watch?v=m2mW5scro_U- hyväpaikka
Kyseisessä hotellissa oltu 3 kertaa eikä mitään huonoa sanottavaa ole ollut koskaan.
Ei mikään Hilton, muttei maksakaan niin paljoa. Siistit huoneet, henkilökunta aina ollut ystävällistä ja kaikki asiat hoituneet ongelmitta. Aamupala ihan jees, löytyy pekonit, kananmunat, hedelmät, jogurtit, myslit etc. Paria -kolmea mallia thaikkuruokaa etc eli kyllä valinnan varaa löytyy, en sitten tiedä mitä Konsta on sieltä odottanut löytävänsä?
Sijainti mäen päällä eli hiukan jumppaa sinne kivutessa. Golf -kärry huristelee mäkeä ylös alas ja kuljettelee hotellin asiakkaita. Välillä vaihtelevasti liikenteessä, mutta kyllä sen mäen jaksaa kävelläkin, ei ole niin suuri ja pitkä
Mukavaa matkaa, hyvään hotelliin olette menossa!!!
- ek19
Itse ollaan menossa nyt Tammikuussa ko. hotelliin. Käytittekö sisarhotellien palveluita? Itse mietin tuota "kuntoiluhuonetta", että onkoha millainen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463192Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232718- 432548
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871495- 391330
- 821199