Liukastuin eilen noin klo 15. asuntoni vieressä. Sitten tuli onneksi paikalle 2 enkeliä. Soittivat 112. Halusin sairaalaan. Paiklle tuli kuitenkin poliisiauto. Ilmoitin haluavani sairaalaan. Mutta nämä espoon mafian polisiisit laittoivat käsirautoih! Veivät kioon putkaan.. Olin kuolla siellä hapen puutteeseen. Yrittivät varmaan tarkoitukksella tappaa minut kun en saanut happea. Poliisi-mafia toimii espoossa näin! Kosto niiltä!
Kyllä putkakuolemia tulee paljon ainakin espoossa. Vasta klo 6 antoivat lähteä minun sairaalahoitoon. Aivo-invaliideja.
Miksi niihen pitää ihan uhalla tappaa ihminen?
Tästä tulee kyllä niin suuri prosessi että kyllä kriminaalit ovat vankilassa.
Kyllä putkakuolemia tulee paljon ainakin espoossa. Vasta klo 6 antoivat lähteä minun sairaalahoitoon. Aivo-invaliideja.
Miksi niihen pitää ihan uhalla tappaa ihminen?
Tästä tulee kyllä niin suuri prosessi että kyllä kriminaalit ovat vankilassa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siis konttasit humalassa, olisit mielummin mennyt sairaalaan, mutta poliisi teki toisen, ilmeisen oikean, ratkaisun ja vei putkaan selviämään sen sijaan että olisit kuormittanut päivystystä perjantai-iltana.
Epäselväksi jäi vain miten ihmeessä meinasit putkassa kuolla hapenpuutteeseen, ja mitä sairaalahoitoa kaipasit seuraavana aamuna? Päänsärkyyn ja pahoinvointiin kenties? Se oli kuule ihan itse hankittua, ja siihen tehoaa lepo, roskaruoka ja tavalliset särkylääkkeet. Ei sitä varten sairaalaan tarvitse mennä.
Odotan innolla "prosessisi" jatkoa. Laitathan aikanaan oikeuden tuomion nähtäväksi?
****Miksi niihen pitää ihan uhalla tappaa ihminen?*****
Mitä joku savolainen tekee Espoossa ??????
Jos tuo aloitus ei ole provo, niin on pakko sanoa, että "aivo-invaliideja" taitaa olla enemmän Espoon poliisin asiakkaissa kuin itse poliisissa.
Täytyy olla kiitollinen siitä tällaisista riehupelleistä huolimatta meillä on poliiseja, jotka jaksavat hoitaa työnsä.
Aloittaja saisi opetella käyttäytymään, aikuinen ihminen!!