Siis lesboille, joissa voi vaihtaa ajatuksia ihan oman nimen ja kuvan kanssa..? mieluiten sellaista joka ei näy muille, tai ettei siitä tunnistaisi mistä ryhmästä on kyse (en ole kenellekään tutulle vielä kertonut, edes miehelle). Kiinnostaisi löytää kirjoittelukaveria, mutta kun ei oikein tumpelo tiedä mitä kautta sitä lähtisi etsimään.. :/ Olen niin alussa tämän asian kanssa (niinkuin nimimerkistä voi päätellä) että kaikki on niin uutta.. Toivottavasti ette lyttää minua ihan kokonaan tämän viestin takia..
Vastaukset 10
- neweye
hei.
jostainhan se on lähdettävä liikkeelle, facesta en tiedä kun en ole siellä,
Mutta muutama aihetta käsittelevä ketjua löytyy ainakin lepakkolaakso.net
aihe taisi olla myöh.herääm. täältäkin löytyy juttuja kunhan jaksaa selailla taaksepäin. Setalla on omat nettisivut ja siellä keskustelupalsta.
Setalla on myös tapaamisjuttuja ympäri Suomea.
Onnea matkalle kohti tuntematonta tai mihin se nyt johtaakaan.. Kiitos!
- 15+3
Oliskohan sellanen fb-ryhmä sopiva kuin Mummolaakso. Nimestään huolimatta se on kaikenikäisille. En itse kuulu siihen mut ainakin se järjestää tapahtumia yms. Se on siis rekisteröity yhdistys. Kts. mummolaakso.fi
- Jhgfyun
Qruiser on myös suosittu saitti, voi kirjoitella tietyille henkilöille
Kiitos rekkasin kans laaksoon :) oon myöskin LGBT- suomi ryhmässä :)))
- Sitä kautta löytyy
Setan ja Sattenkaariperheet ry:n kautta saa tietoa paikallisista ryhmistä joilla voi olla omia tapaamisia ja fb-ryhmiä.
Kiitos teille! Tuo mummolaakso kuulostaa kivalle. :)
- Ilotulite
Mummolaaksotoimintaa on (tietääkseni ainakin) Helsingissä, Turussa ja Tampereella. Tietoa toiminnasta löydät netissä, mm Facebookista. Siellä Helsingin Mummolaakso on suljettu ryhmä, jollaista taisit kaivata. Tule myös bileisiin, esim Tampereella on Talvikin tanssit lauantaina 14.2.2015 ravintola Laternassa.
Äh, minä olen kaukana noista paikkakunnista.. :/
- Ilotulite
No harmi, Faceen sitten vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1431850
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2891269Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.173929Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.263674- 33601
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12601- 251596
- 191553
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen20492- 42482