Siis lesboille, joissa voi vaihtaa ajatuksia ihan oman nimen ja kuvan kanssa..? mieluiten sellaista joka ei näy muille, tai ettei siitä tunnistaisi mistä ryhmästä on kyse (en ole kenellekään tutulle vielä kertonut, edes miehelle). Kiinnostaisi löytää kirjoittelukaveria, mutta kun ei oikein tumpelo tiedä mitä kautta sitä lähtisi etsimään.. :/ Olen niin alussa tämän asian kanssa (niinkuin nimimerkistä voi päätellä) että kaikki on niin uutta.. Toivottavasti ette lyttää minua ihan kokonaan tämän viestin takia..
Onko facessa mitään ryhmää..?
10
310
Vastaukset
- neweye
hei.
jostainhan se on lähdettävä liikkeelle, facesta en tiedä kun en ole siellä,
Mutta muutama aihetta käsittelevä ketjua löytyy ainakin lepakkolaakso.net
aihe taisi olla myöh.herääm. täältäkin löytyy juttuja kunhan jaksaa selailla taaksepäin. Setalla on omat nettisivut ja siellä keskustelupalsta.
Setalla on myös tapaamisjuttuja ympäri Suomea.
Onnea matkalle kohti tuntematonta tai mihin se nyt johtaakaan.. Kiitos!
- 15+3
Oliskohan sellanen fb-ryhmä sopiva kuin Mummolaakso. Nimestään huolimatta se on kaikenikäisille. En itse kuulu siihen mut ainakin se järjestää tapahtumia yms. Se on siis rekisteröity yhdistys. Kts. mummolaakso.fi
- Jhgfyun
Qruiser on myös suosittu saitti, voi kirjoitella tietyille henkilöille
Kiitos rekkasin kans laaksoon :) oon myöskin LGBT- suomi ryhmässä :)))
- Sitä kautta löytyy
Setan ja Sattenkaariperheet ry:n kautta saa tietoa paikallisista ryhmistä joilla voi olla omia tapaamisia ja fb-ryhmiä.
Kiitos teille! Tuo mummolaakso kuulostaa kivalle. :)
- Ilotulite
Mummolaaksotoimintaa on (tietääkseni ainakin) Helsingissä, Turussa ja Tampereella. Tietoa toiminnasta löydät netissä, mm Facebookista. Siellä Helsingin Mummolaakso on suljettu ryhmä, jollaista taisit kaivata. Tule myös bileisiin, esim Tampereella on Talvikin tanssit lauantaina 14.2.2015 ravintola Laternassa.
Äh, minä olen kaukana noista paikkakunnista.. :/
- Ilotulite
No harmi, Faceen sitten vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564214SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2874108Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1483606Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923535Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä773065Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312457Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361875Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681773Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161743- 371670