kaupassa. Oi kaunista katseltavaa. Hienoa naiset!
Kaksi naista suuteli avoimesti
Lepakkotar
351627
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Ihan normaalia nykyaikana. Harva se päivä näkee naispareja käsi kädessä avoimesti kuhertelemassa.
Hmmm... minä ja mun nykyinen exä istuttiin yhtenä päivänä Kampin lattialla ja meistä tultiin ottaa kuvia. Sinä päivänä just julistettiin tasa-arvo.
mää on ex tyttöystävän kans pussaillut rautatieasemalla, kun juna oli tulossa :) mun mielestä yhtälailla mää kuljen käsikädessä naiseni kanssa ja annan lähdön kohdalla suudelmia siinä missä hetero paritkin. Sitä en ymmärrä. että pitää julkisella paikalla pitää kuhherrella. Katon sitä pahalla sekä hetero, että homo parilla.
En itsekään niin tykkää..ainakaan jos vaikka jossain Stockmannilla hyllyjen välissä parit suutelee pitkään. Mielummin tekisin sitä itse ihan muussa ympäristössä, myös siksikin kun tietää osan vaivautuvan sellaisesta, tai ainakaan eivät niin mielellään näkisi sellaista kaupoissa tms ympäristössä riippumatta onko kyseessä hetero- vai homopari. Joka paikassa erotessa voi tietysti heittää nopeat pusut. Käsikädessä taas voi kulkea vähän jokapaikassa, mutta tarvitseeko sitäkään aina jokapaikassa..
Voi julkisestikin kuherrella halutessaan, mutta kattoo vähän paikan/tilanteen mukaan missä ois sopivampaa.
Emmäkään stokkan hyllyjen välissä hyi, mut alepa ja siwa jees.
Mä tykkään pussailla tyttö ystävääni mc donaldissa ja koti pizzoizza
Kunkatselee näitä kirjoituksia niin ajattelee nuoruuteen olimme ystävättären kanssa 17 vuotiaat ja lähdettiin töihin kauas kotoa ja asuttiin ahtaasti ja ainoastaan yksi sänky . Näin jälkeen päin kun lukee täällä niin huomaa että meitä varmaan pidettiin lesboina kun asuttiin yhdessä ja käveltiin käsikädessä vieraassa kaupungissa. , mutta olimme hyviä ystäviä ja molemmilla oli poikakaverit. Mutta ei siihen aikaan tälläisistä asioista mitään tietty edes. Mutta varmaan ne jotka itse olivat lesboja luulivat että mekin ollaan.
Paljon on kehitystä tapahtunut tälläkin alueella ja ihmiset saavat olla sitä mitä ovat ja rakastaa sitä ketä haluavat, mutta aika paljon vieläkin huomaa että on ennakkoluuloisia ihmisiä. Mutta seuraava sukupolvi on viisaampi ja ei näe näitä asioita mitenkään ihmeellisenä
Tyhjänpäiväistä näytelmää, teinimenoa, olkoon sitten heteroja tai homoja.
Siellä vinkuu joku, jolla ei oo ketään, ketä vois pussata...
??? vinkut vaan sulle :-)
Teininä ihan riittävästi tullu julkinuoleskelua harrastettua, et tietää sen tarpeen tulevan nimenomaan halusta näyttää esiintyä ulkopuolisille, eikä suinkaan tarpeesta osoittaa hellyyttä kohteelleen. Eikä siinä ole mitään eroa lesboilla kuin homoilla ja heteroilla.
Teinitouhua se on, aika harmitonta tietty, mut kuitenkin.
No antaa ihmisten olla kuten haluavat se mikä sinulle on tyhjänpäiväistä on jollekkin toiselle ehkä hyvinkin tärkeä asia. Joten ei alenneta toisia pysyy palstakin puhtaana
No voi jee? Samaa näkee ainakin täällä stadissa harvase päivä.
Lesbo- niinkuin homosudelmat on kuoleman suudelmia....
Sillä kaikki nn ja mm suhteet tunnetaan korkeasta itsemurha% : sta, lyhyistä suhteista, mielenterveysonglmista, alkohplisoitumisesta, huumeista....
Lesbot ja homot suutelee sen tähden, että he yrittävät todistaa olemassaolonsa. Kaikki tämä kulissi ja kuitenkin "helvetti" sisimmässä...
Raamattu kieltää lesbouden ja homouden, se on syntiä.
Osuit naulan kantaan👍
Ei sitten ole koskaan tullut mieleen että mainitsemasi ongelmat voivat johtua syrjinnästä? Ja monesta muustakin asiasta kuin siitä että joku on lesbo tai homo.
Sä voit harjoittaa sun uskontoa, mutta älä tuputa muille. En usko syntiin, ja raamattu on täynnä samoja 2000-3000 vanhoja tarinoita kuin koraani ja muut sen ajan satukirjat. Eletään ihan nykyaikaa vaan ja annetaan kaikkien olla sellaisia kuin on.
Etkä sinäkään, jos jatkat Jumalana leikkimistä. Mutta ihan tosissaan, kuka tahansa joka uskoo Jeesukseen vapahtajanaan pääsee taivaaseen, ihan seksuaalisesta suuntautumisestakin huolimatta. Harmi vain, että monet kristityt omassa vihassaan yrittävät pidätellä tätäkin tietoa mm. homoseksuaaleilta. Jumalan pelkoa pitäisi kristityltä sen verran löytyä, että ymmärtäisi tuomion kuuluvan Jumalalle eikä kenellekään ihmiselle.
Mä en usko myöskään taivaaseen enkä helvettiin. Vie se sun uskonto nyt jo pois täältä. Uskontoon ja politiikkaan on ihan omat palstat.
Lesbous on naisten välistä rakkautta. Jokainen saa olla sellainen kuin on, rakastaa ketä haluaa, eikä rakkaudessa ole koskaan mitään väärää. Jos tulee sellainen olo, että pitää tuomita muita, niin kannattaa miettiä, miten se sun elämää haittaa.
Mene sinä pois täältä normaalien ihmisten sivustolta. Hoidata tuo homokammo jossain terapiassa. Ehkä sulla on vielä toivoa, vaikka epäilen
Voin aina pahoin kun sellaista näen.
Mä voin pahoin bussissa, joten mä käytän junaa. En mä silti kulje dissaamassa busseja vaan ne saa mun puolesta kulkea rauhassa.
Pussatkoot vaikka kotonaan, mutta ei julkisilla paikoilla. Hyi ällötys!
Jospa sie pysysit siellä kotona ja jättäisit julkiset paikat jos noin ällöttää.
Mustasukkainen lespo voi repiä silmät päästä?🤭
Mies ja nainen on kaunista katseltavaa
Mites nyt suu pannaan ?
https://media.gettyimages.com/id/582649448/sv/foto/soviet-leader-leonid-brezhnev-and-east-german-president-erich-honecker-kiss-on-the-occasion-of.jpg?s=612x612&w=gi&k=20&c=9-gMOxZ4Y4No4siIDchrdrkPbfcGpxuY3ZAO7OXqGrQ=
:D
Kyllä teidät lesbot huomataan muutenkin. Taannon näin kassajonossa naisparin joista toisella oli pitkät hiukset ja toisella siili. Elekielestä ei lesbokin ymmärsi kyseessä olevan parin.
Joo-o. Tuollaiset parit huomaa kuka tahansa nopeasti, mutta mitä sitten?
Kyllä teidät heterot huomataan muutenkin. Taannoin näin kassajonossa heteroparin, joista toisella oli valtava kaljamaha ja toisella turpa nurin. Elekielestä ei heterokin ymmärsi kyseessä olevan parin.
Sitten on heteropareja joista toisella on maha pystyssä. Ei tarvitse kerjätä siemeniä pankista tehdäkseen isättömiä lapsia.
Vielä äijämäistä äijämäisempi on siilitukkainen tatuoitu lesbo, avainketjuineen ja kunnon pötsin kanssa liian pienessä t-paidassa maha farkkujen vyön päällä. Siiderivauvaa odottavia heteronaisiakin on tarpeeksi mutta lesbo kantaa kaljamahansa miehekkääsi häpeilemättömästi. Käynti on rehvakasta miehestä erottaa ettei pieneksi jääneen paidan alta pikistävän navan ympärillä kasvq karvaa. Heteronainen ja sovinnaisempi lesbokin peittelee rantapalloaan pitkillä paidoilla ja takeilla.
Ei helvetti! Ihan kamala mielikuva nousee...=D
Niin tietää heti lesboksi tuollaiset tapaukset. Kerran sairaalan hissiin tuli yksi tuollainen tapaus. Hän ei ollut niin isokokoinen, mutta nuo tietyt kriteerit täyttyi. Miesten dödöä oli tietysti laittanut rutkasti. Ainoa ajatukseni oli, että siis apua! Millainen mahtoi olla tyttöystävä?
Tyttöydtävällä on tietysti pitkät hiukset ja muutenkin nausellinen ettei heterosta erota.