Noin puoli vuotta ennen kuin Daniel Wretström, 17, murhattiin, kertoi hän serkulleen toivovansa tulevansa muistetuksi kuolemansa jälkeen. ”Tuntui hieman erikoiselta, että hän oli sanonut näin ja että niin monet tulivat Salemiin viikko murhan jälkeen”, kertoo serkku Elin, 22, kun Salemfacklan tapaa hänet ja hänen pikkusiskonsa Erikan, 18, tukholmalaislähiössä lokakuussa 2005. ”Huomenna Daniel olisi täyttänyt 22 vuotta”, Elin sanoo.
Pian on kulunut viisi vuotta tuosta päivästä 9. joulukuuta 2000, kun monietninen jengi lyömäasein ja puukoin aseistautuneina pahoinpiteli raa’asti Danielin ja viilsi tämän jälkeen hänen kurkkunsa auki.
http://www.patriootti.com/daniel-wretstrom-mikali-kuolen-tahdon-ihmisten-muistavan-minut/
Daniel Wretström: ”Mikäli kuolen, tahdon ihmisten muistavan mut"
salemf
1
468
Vastaukset 1
- Anonyymi
Nyt vasta kuulen tästä tapauksesta. On näköjään Ruotsissa ollut vakavia maahanmuutto-ongelmia meidän "markka-ajalla".. tekijät saivat tietenki lievät tuomiot..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881414
- 82971
- 63851
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su361841Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t170815- 92723
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61585Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta123448- 43445
- 51429