Näytön resoluutiosta pari kysymystä.

wat wat?

tosiaan minula on näyttö joka tukee 1920x1080 resoluutiota. tietokoneen näytönohjaimessa on displayport ja dvi-i liitännät. kun yhdistän tietokoneen näyttöön kummasta tahansa ulostulosta, antaa näyttö tietokoneelle resoluutioksi 1600x900, vaikka parempaan olisi mahdollisuus. näytön takana on dvi-i liitäntä ja vga liitäntä molempia kokeiltu tunkemalla muuntimia väliin mutta ei mitään vaikutusta.
nii miten mie saan sen näytön toistaaan sitä 1920x1080 kuvaa?

1

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei näyttö anna tietokoneelle mitään resoluutioita vaan tietokone (näytönohjain) näytölle. Käy laittamassa se korkeampi resoluutio päälle. Oletko nyt aivan varma, että sen näytön natiiviresoluutio tosiaan on 1920x1080? Se, että se jotenkin "tukee" sitä ei kerro mitään. Mikä se näyttö on?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe