koirarotuja

täällä voi kertoa omia suosikki koirarotuja ja kertoa niistä
17122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Mä tykkään samojedinkoirasta se on valkoinen ja pörröinen

Äänestä

Miksi taas näitä

Äänestä
  • Miksi ei? Jos ei kiinnosta niin ei tarvitse osallistua.

    Äänestä

  • kyllänettiäriittääkaikil kirjoitti:

    Miksi ei? Jos ei kiinnosta niin ei tarvitse osallistua.

    Niin riittääkin!
    Mutta aloittaja on sikäli väärässä paikassa kykymyksensä kanssa, että harva täällä osaa vastata siihen, koska sekarotuinen on niin selittämätön tapaus, niitä täällä useammalla on.
    Itse tykkään bokserista, se kun on sellainen touhupakkaus, teini hautaan asti.

    Äänestä

Saksanpaimenkoira. Harmaan värinen tai kokonaan mustalla maskilla. Mahdollisimman suoraselkäinen, seka- tai käyttölinjainen.

Äänestä
  • Minä tykkään siitä köyryselkäisestä ja lenkojalkaisesta mallista, kuten tuomaritkin. Likinäköinen mökkinaapurimme melkein ampui meidän Rauskin, kun luuli sitä ahmaksi. Sanoi, että niin oli vaikeaa liike, että pahaa teki. Heti olisi kuulemma paukkunut jos olisi puuhun könynnyt.

    Äänestä

  • kyttyrärotu? kirjoitti:

    Minä tykkään siitä köyryselkäisestä ja lenkojalkaisesta mallista, kuten tuomaritkin. Likinäköinen mökkinaapurimme melkein ampui meidän Rauskin, kun luuli sitä ahmaksi. Sanoi, että niin oli vaikeaa liike, että pahaa teki. Heti olisi kuulemma paukkunut jos olisi puuhun könynnyt.

    Kamalia nuö näyttelylinjaiset https://www.youtube.com/watch?v=_Nm0yGPHkvw Hyi että, kuka onkaan tämän koiran irvikuvan takana, kuka päätti että saksanpaimenkoiran pitää näyttää noin kamalalta?

    Äänestä

Suomenlapinkoira, samojedi, siperianhusky. Mukavia kovapäisiä aktiivisia koiria joiden kanssa ei pakkasesta tarvitse välittää, ja tuovat mukavasti haastetta elämään.

Äänestä

Ei ole yhtä suosikkia, ulkonäöllisesti suht normaalin koiran näköisenä ja kokoisena säilyneet koirat, joilla ei kovin pitkää turkkia, ovat kaikki omaan mieleen. Eli mitä lähempänä sutta, sen parempi, oli sitten rotupi tai seropi.

Beauceron ja isosveitsinpaimenkoira vähän erikoisempina voisin poimia. Käyttölinjainen saksanpaimenkoira aina komea, samoin suokki. Käyttölinjainen labbiskin kiva.

Äänestä

Isot vinttikoirat

Äänestä

Bostoninterrieri, Bokseri, Cane Corso, American bulldoggi, Staffoshiren bitbullterrieri, Bullmastiffi ja Bordeauxindoggi.
Ja tuossa järjestyksessä.

Vahvaluontoiset ja vahvan näköiset koirat viehättävät. Ja näillä kaikilla roduilla katseessa on sitä jotain, ja kasvot on persoonalliset ja ilmeikkäät.

Itselläni on/ja on ollut: Bostoneita, boksereita, staffi ja bullmastiffi.

Äänestä
  • Ts. mitä tyhmempi sen parempi. Hoidatahan itsesi ennen kuin tuot ongelmasi maailmanvaloon.

    Äänestä

  • Pikkutyttö? 30 kg ja melkein neitsyt?

    Äänestä

  • kauha hanuriin hullu kirjoitti:

    Ts. mitä tyhmempi sen parempi. Hoidatahan itsesi ennen kuin tuot ongelmasi maailmanvaloon.

    Miten se sinua noin harmittaa jos joku tykkää molossikoirista? En ole ikinä ymmärtänyt miksi toiset kokevat ongelmaksi toisten rotusuosikit. Ihme asennevammaisia luusereita, antakaa toisten herranjumala tykätä eri roduista.

    Hoida sinä itsesi siten, ettet näe enää maailmanvaloa.

    Äänestä

  • ArvvayS 4556 kirjoitti:

    Pikkutyttö? 30 kg ja melkein neitsyt?

    Entäpä aikuinen ja avioliitossa?

    Äänestä

Rasisteille ei pitäisi koiraa edes antaa.

Äänestä

Yksi sana,
Rottweiler

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


en tiedä kirjoitti:

täällä voi kertoa omia suosikki koirarotuja ja kertoa niistä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu