mitä päälle

Koti häissä?? Järjestetään häät ristiäisten yhteydessä mutta morsiammena en tiedä mitä päälle... :(((
1181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Laitat päällesi jonkun nätin mekon. Sillä juhlistat sekä lapsesi kastetta, että omaa vihkipäivääsi.

Jos haluat jotain erityistä, niin aidoista kukista tehty viehe sinulle ja miehellesi. Tai miehelle viehe ja sinulle hiuskoriste.

Jos vieraat eivät tiedä, että teidät vihitään, niin alussa voitte vain uskotella, että ne ovat ihan esikoisen (?) kunniaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äkkiävastauksia kirjoitti:

Koti häissä?? Järjestetään häät ristiäisten yhteydessä mutta morsiammena en tiedä mitä päälle... :(((

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu