GoGlorious siivouspalvelu ei vastaa

EnSuosittele

Huonoja kokemuksia GoGlorious siivouspalvelusta.
Jättivät tulematta sovittuna aikana,
eivät vastaa sähköpostikyselyihin saati puhelimeen
Palvelu ostettu ja jo maksettukin grouponin kautta.
Huonoa asiakaspalvelua. Virolaiset hoitavat asiat paljon paremmin!

6

239

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ptf

      En suosittele minäkään GoGlorious siivouspalvelua.
      Ostin myös Grouponilta 3 kertaa siivousta. Kerran kävivät lokakuussa, jonka jälkeen muuttivat kerran seuraavaa aikaa. Eivät tulleet sovitusti eikä ko yritykseen saa enää yhteyttä. Eli kerran kävivät ja kaksi kertaa jättivät tulematta.
      Todella huonoa toimintaa....

      Toisaalta en ihmettele, sillä hinta oli niin halpa, ettei sillä pysty laillisesti töitä tekemään, varsinkin kun Groupon vie vielä siitä suuren osan.
      Groupon tekee pienten palvelualan firmojen kanssa diilejä, jotka on yrityksille todella huonoja. Yrittäjät ei kai sitten osaa laskea todellisa omia kustannuksiaan, kun tälläisiin diileihin lähtevät. Tai Grouponin yritysmyyjät osaa puhua ja lupailla lisämyyntiä, jota ei todellisuudessa kuitenkaan tule.

      • akh

        Samanlaisia kokemuksia minullakin, ostin kahden siivouskerran lahjakortin. Syksyllä varasin kaksi aikaa puhelimitse. Ensimmäisellä kerralla eivät tulleet, ilmoittivat tekstiviestillä kyseessä olevan sairastapauksen. Yritin ottaa yhteyttä sähköpostitse ja puhelimitse varatakseni uutta aikaa, tuloksetta.

        Tähän päivään mennessä en ole saanut yritykseen yhteyttä, en edes vastausta sähköpostiin jossa peruin toisen varaamani ajan. Onneksi Grouponilta lupasivat hyvittää lahjakortin. En suosittele!


    • Koir

      Sama kokemus ... Ajan sain varattua sinnikkään soittelun ja meilailun jälkeen ... Siivouspäivän aamuna sain tekstiviestin ... Sairastapaus, sovittu siivous peruttu, ehdottivat ertä varaisin uuden ajan .... Otin yhteyttä Grouponiin, parin keskustelun jälkeen hyvittivät maksamani 49 € !! Ystävilläni hyviä kokemuksia muista siivousdiileistä, siksi päätin kokeilla!!

      • 20000015

        No !
        itse olen ollut alan yrittäjänä melkein 29-v ja kun katselee esim Torin sivustoja jos tarjotaan myös siivousta 15eur/h niin pitäis heti ruveta hälytyskellot soimaan ! kuuluimme myös aikoinaan Laatutakuuketjuun mutta vetäjät rupesrahastaa niinpä jäimme siitä pois ja tänäpäivänä jos joku haluu liittyy siihen ketjuun pitää maksaa n 90 th eur että saa käyttää logoa. Mulla oli n 10 henkeä ja asiakasvaihtuvuus tosi pientä. Mutta suurin ongelma on juuri
        ulkolaiset ym jotka ei haluu maksaa kaikkia vero ym maksuja ja samat kun isot firmat karsii heti pienyrittäjät pois hyvä esim meidän rautaieyhtiö eräs niiden päättäjä kirjoitti
        että pienistä ei oo mihinkään mutta sielpähän saat varmasti parempaa palvelu kuin jostain isosta jätistä ! että kannattaa kakskertaa ajatella jos joku tarjoaa siivousta
        15 eur/h koska palkkakulut pitää kerto luvulla 3 että firmallekin jää jotain !
        Nykyään toimin matkailualalla !


    • siivouspettymys

      Sama täällä! Jättivät tulematta mutta sain myös Grouponilta rahat takaisin. Nyt tuli rikospoliisilta lista koruista jotka löytyneet kyseisen firman siivoojilta.

    • eikannata1

      Firman toiminta muutenkin hämärää. Vaihtavat toiminimeään tiuhaan tahtiin. Laskut maksamatta, työntekijät odottavat palkkojaan kuukausia jos tulee silloinkaan. En suosittele.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      85
      1401
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      36
      1111
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      20
      883
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      154
      725
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      710
    6. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      669
    7. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      195
      659
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      647
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      33
      570
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      558
    Aihe