Terve, mikäli on tarvetta luovuttajalle, ottakaa yhteyttä luottamuksellisesti, katsotaan voinko auttaa asiassa. [email protected]
Vastaukset 5
- jesss---35
Jos se sopivan luovuttajan etsiminen on vaikeata, niin voin kertoa että sopivan luovutuksen kohteenkin löytäminen on melko haastavaa. Itse en todellakaan halua sukusolujani jakaa kaikenmaailman hörhöille miltä viestiä on tullut. Useamman lapsen isänä tiedän että lapsesta pitää kantaa vastuu, se on suurimpia päätöksiä elämässä.
Ei se ole hetken epätoivo kun mies/nainen jätti eilen että tänään onkin tultava raskaaksi. Toiset yrittää asettaa kaikenmaailman ehtoja ja sopimuksia. Suomen laki yksinkerataisesti sanelee miten asiat menee, ei siinä auta Riitan ja Pertin keskinäinen sopimus mitään että luovun oikeuksista tai en vaadi oikeuksia, ne ovat täysin turhia.
Otan asiasta kulukorvauksen, osa ymmärtää sen ihan hyvin, kyse ei ole palkkatyöstä tai siitä että kulukorvaus olisi edes kovinkaan suuri. Valtaosan riskistä tällaisessa jutussa kantaa nimenomaan se luovuttaja. Pahimmassa skenaariossa, se avuliaisuus tietää 18v elatusvelvollisuutta. tämän lisäksi, Asiasta ihan oikeasti syntyy kustannuksia.
Perversiona luovuttaminen? Voi hemmetti, runkata mukiin jonkun ventovieraan tiloissa tai tarpeisiin, aika kaukana minun käsityksestäni erotiikasta :) mahtaisiko suora biologinen luovutus onnistua edes, mitä jos vastassa on joku totaalisen erilainen kuin mieltymykseesi sopiva ihminen ;) Valtaosalla näistä "25v urheilullinen, akateeminen bodari" luovuttajaehdokkaista, tulisi äitiä ikävä ja pippeli kurttuinen mato tositilanteessa vaikka 'saisi' ihan luomuna pistellä..
Lisään vielä että vastuullinen luovuttaja toimii kuten klinikat, luovutus max 5 ihmiselle ja se on siinä. Karmea ajatus että omia jälkeläisiä olisi kymmenittäin jotka sitten mahdollisesti joskus saisivat keskenään lapsia.
Vinkki luovutusta haluavalle, harkitse asiaa, kun olet harkinnut, harkitse vielä lisää. Kun etsit näiden luovuttajien seasta sen ketä vaikuttaa täysipäiseltä, ei ole 13v pippeliinsä tutustuva finninaama, juttele sen kanssa sähköpostitse vaikka aikasi, huomaat kyllä pienistä asioista onko kaveri ns. Normaali vai ei.- niinsanottunormaali
Kuulostat ihan täysjärkiseltä tyypiltä. Tsemppiä!
- manne 55
taas vuoden viimeinen jesse-james pillua vonkaamassa
- JanelaR
Tällä kaverilla on sitten seksitauteja ja paljon! Tulette lapsettomiksi itse. Hyö!
- jesss...35
jos ei mällit kelpaa niin roiskin takapihalle koivikkoon...........perkele
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1542039
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta3671507Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.1781062Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.279754- 33641
- 271639
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12631- 191573
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen22547- 42522