Mun 8v kettuterrieri yskii. Eläinlääkärissä käytiin ja sanoi että limaa keuhkoissa ja antoi antibiootit. Yskintä ei kummiskaan loppunut. Mikä koiralla mahtaa olla?
Koira yskii
8
122
Vastaukset
- territ mullakin
ootko madottanut koirasi säännöllisesti ? keuhkomato aiheuttaa yskää on kyllä harvinainen mutta ketuilla ja supeilla sitä on . tarttuu myös nilviäisten kautta , ja kun kettuterrieri on kova kaivamaan ja tonkiimaan ajattelin että se voisi olla yksi syy yskään . onko koirasi metsästyskäytössä ? myös sydän oireet aiheuttavat yskää .
- huolestunutttt
Koiran madottaminen tosiaan jäi väliin syksyllä. koira ei ole metsästys käytössä. eläinlääkärissä lääkäri kuunteli sydämmen eikä kuulunut sivuääniä..
- koisssa
Kennelyskähän on melko tavallinen tauti, joka aiheuttaa yskää ja yskähän paranee...noh yskimällä. Et kertonut kuinka kauan koira on yskinyt?
- huolestunutttt
Ennen lääkärissä käyntiä koira oli yskinyt n.3viikkoa. E.lääkärissä lääkäri kuunteli keuhkot joista kuului liman rohinaa.
- diagnoosi
Jos vielä yskii pitkään, niin keuhkoistahan voi ottaa röntgenkuvat. Niistä selviää jos on paha keuhkotulehdus, kasvaimia tms.
- huolestunutttt
Koiralla ei ollut kennelyskää kun e.lääkärissä käytiin. Otettiin lääkäriin yhteyttä ja kehotti antamaan kaksi matolääkitystä peräkkäin siten että kuurien välillä on 10päivää. jos tämä ei toimi menemme käymään lääkärissä rönteginssä
- EiEnääHuolestunut
huolestunutttt kirjoitti:
Koiralla ei ollut kennelyskää kun e.lääkärissä käytiin. Otettiin lääkäriin yhteyttä ja kehotti antamaan kaksi matolääkitystä peräkkäin siten että kuurien välillä on 10päivää. jos tämä ei toimi menemme käymään lääkärissä rönteginssä
Koiran yskä loppui kun vaihdettiin nappulat eri merkkisiksi! :)
- territ mullakin
kiva kuulla . että ei mitään vakavaa . olenkin miettinyt mitä teille kuuluu !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011631
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581051Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85922
- 61916
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11810Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t268795Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75745Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61732Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721