Feizer

Mielestamme Feizer on ihana nimi. Antaisimmeko sen tytollemme?
Mika sopisi toiseksi nimeksi. Angelina?
4201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ehkä Fazeriina sopisi Suomeen paremmin?

Äänestä
  • Miksi olet noin ilkea? Kysyin mielipide Feizerista en Fazeriinasta.

    Äänestä

Toiseksi nimeksi Sininen tahi hienommin Blue..

Äänestä

Äännetäänkö Feizer "faiser" vai "feiser" ?

Jos äänetään "faiser", niin kaimana on ääntämisen puolesta lääkefirma nimeltään Pfizer, joka on tunnettu esim. Viagrasta.

Itse en henk.koht. pidä nimestä. On liian epäsuomalainen minun makuuni. Onko tollaista nimeä missään olemassakaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NatalieNaoma kirjoitti:

Mielestamme Feizer on ihana nimi. Antaisimmeko sen tytollemme?
Mika sopisi toiseksi nimeksi. Angelina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu