Eli meillä on jo vuosia ollut käytössä tuo sama wifi, mutta nyt on ilmennyt ongelmia. Se lakkaa toimimasta noin 3 kertaa päivässä. Ensin se hidastuu ja sitten ei toimi ollenkaan. Jos yksi katsoo vaikka netflixiä puoli tuntia, ei muut voi käyttää wifiä, koska se hidastuu. Sitten ohjelman katsomisen jälkeen se yleensä ei enää toimi. Se ikäänkuin on "liian raskas" sille. Juuri ja juuri jaksaa pyörittää videon ja sitten hidastuu ja sammuu. Se alkaa kuitenkin aina toimia kun katkaisee virran ja laittaa takaisin. Kun tämä wifi sammuu, niin kodin toinen ja kolmaskin wifi sammuu tämän mukana.
Wifin asetukset ja nämä pitäisi olla kunnossa, ja luulemme että vika on ehkä siinä itse wi-fi laitteessa.
Osaisiko joku kiltti neuvoa minua tässä?:)
Miksi Wi-fi ei enää toimi?
Tyttö Espoosta :O
1
179
Vastaukset
- Koodimies
[Tiedän, että viesti on jo aika vanha, muttei ongelma välttämättä ole poistunut.]
Kokeilisin nollata laiteen ja sen jälkeen laittaa asetukset kuntoon. Jos ei auta niin… en tiedä, ehkä pitää ostaa uusi reititin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956674Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096410SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614711Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963571Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663442Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103282Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03000Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31825Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161409