F-securen päivitys

Tuli jostain venäläisestä osoitteesta ohje päivittää f-secure. Olisi pitänyt ladata suoraan joku linkki, jonka vahingossa hukkasin.
Nyt ei löydy enään. Eikä minulla ole edes mitään f-scurea.
Nyt kai on vaara, että virukset iskee?
6112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos et kerran painanut sitä niin ei ole vaaraa.

Äänestä

Jos tuollaisia "ihan pyytämättä" tulee kannattaa ehkä ajella vaikkapa F-Sökerön sivulta löytyvä online scanneri. :D
..

Äänestä

Älä usko venäläisiä, saatat saada haittaohjelmia koneellesi (tai sitten et, riippuen mitä teet).

Äänestä

Onkohan Venäjä OP-pankin verkkohyökkäyksen takana?

Äänestä
  • Hyvinkin mahdollista, ei vaan voi varmana sanoa. Ehkä ne asiantuntijat saavat senkin vielä selville.

    Äänestä

Olisit laittanut linkin tänne niin saisi katsoa mitä jäynää on tekeillä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


%tt%%& kirjoitti:

Tuli jostain venäläisestä osoitteesta ohje päivittää f-secure. Olisi pitänyt ladata suoraan joku linkki, jonka vahingossa hukkasin.
Nyt ei löydy enään. Eikä minulla ole edes mitään f-scurea.
Nyt kai on vaara, että virukset iskee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu