Hei, olisin kiinnostunut vuokraamaan pienen asunnon Manhattanilta kesäkuuksi. Hotellissa olo niin kauan kävisi meille liian kalliiksi. Onko kenelläkään suositeltavia paikkoja? Onko nyhabitat.com luotettava paikka?
Studion vuokra kuukaudeksi
8
279
Vastaukset
- extended stay
http://www.onefinestay.com/search/?cityCode=NYC&gclid=CNXhsLXy8MICFQwEaQod-KIAFQ&city=383&cvosrc=PPC.google.GO_D_NYC_ rentals New York&utm_source=google&utm_medium=ppc&utm_term= rentals new york&ef_campaign=GO_D_NYC_US2_en_BMM&adgroup=GO_D_NYC_US2_en_BMM_rent&matchtype=b&network=g&mobile=&device=c&search=1&content=&creative=54189811137&keyword= rentals new york&adposition=1t1&placement=&aduid=888fce26fddd37a8dcb9da67bfe3aa1d_c&awsearchcpc=1&page=4
New Yorkissa on periaatteessa laitonta vuokrata turisteille ja paljon on huijareita liikkeella. Halvemmaksi varmasti tulee kun neuvottelee hotellin kanssa paremman hinnan pidemmasta oleskelusta, ei esim. vaadi puhtaita lakanoita joka yo jne. - kummallsta?
Hei, onko siis esim 5 viikon asunnon vuokra laitonta? Jos lähtisin esim. New Yorkiin tekemään graduani varten haastatteluja, enkä saisi vuokrata huonetta tai studiota?
- crook
Milla kielella meinaat haastatella jos et osaa netista hakea tietoa New Yorkin laeista?
http://nypost.com/2013/11/04/turning-your-ny-apartment-into-a-hotel-is-illegal/
- lal lal laa
noh se on kyllä niin, että 30 päivää saa vuokrata laillisesti, eli 5 viikkkoa on ok :)
http://www.cnet.com/news/ny-official-airbnb-stay-illegal-host-fined-2400/- I got gypped
But this has to have Airbnb worried about concerned customers, particularly because the company can't formally do anything about Warren's case. Airbnb's only recourse is to change the law.
Ei tarvitse muuta kuin etta yksi muu talon asukas valittaa turistista ja soppa on valmis.
Paljon on myos uutisoitu huijareista jotka vuokraavat halvalla ja huone osoittatuukin parkkipaikaksi. Mutta kukin teke niinkuin parhaaksi tykkaa, halvin ei kuitenkaan ole aina paras eika USAn oikeuslaitos ole samanlainen farssi kuin Suomen.
- miojidhuihfh
Katso sivut airbnb, homelidays, homeaway, kyllä kämppiä löytyy.
- ihanpihallataas
Me on käytetty wimdu.com -sivustoa. Ei mitään ongelmia missään!
- NY_ssa
Onko oppilaitoksellasi yhteyksiä USA:han? Gradua varten voisi hyvinkin saada sitä kautta asunnon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1783600Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512512- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101129Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741070- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40825
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202741