Oletteko mökkeillyt vauvan kanssa? Mitä kaikkea kannattaa ottaa huomioon? Meillä ensi kesänä taapero 8 kk. Aikomus oisi vuokrata mökki kuukaudeksi. Oletko uskaltanut antaa kontata taaperon maassa?
vauvan kanssa mökille
äippä- 82
2128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sehän riippuu täysin siitä millaisissa puitteissa haluaa mökkeillä. Meillä on muksut konttailleet erämökilläkin ja hengissä selvittiin. Jos haluaa päästä helpolla, valitsee kodinomaisen mökin, jossa on pelit ja vehkeet, helppokulkuinen maasto ja hyvä siisteystaso, helppo kokata ja pestä pyykkiä yms. Me on pienten kanssa mökkeilty tosiaan ihan eräolosuhteissakin ja hyvin on mennyt. Onhan se sellaista säätämistä, mutta ihanaa!
Varottavia olisi ötököiden pistot, liika aurinko iholle ja mahdolliset käärmeet. Niihin suojaukset niin sujuu. Veteen ei koskaan saa jättää yksinään isompaakaan lasta.
Omasta asenteesta on paljon kiinni. Muuten mökkeily on hienoa rentoutumista. Tai sitten osittainen työmaa... Puiden kaatoa, sahausta ja pilkkomista. Lopuksi liiteriin pinoon. Ja sekin voi olla tosi mukavaa puuhaa.