Neitokakadun kaveri kuoli leukemiaan, se jäi yksin ja huutaa nyt ihmisten perään. Nyt on loma ja meillä on vielä aikaa olla sen seurassa mutta opiskelut alkavat taas pian ja se joutuisi olemaan paljon yksikseen. Se on käsikesy eikä pelkää ihmisiä. On iso häkki ja mahdollisuus lentää huoneessa vapaana.
Etsin tälle naarasneitokakadulle seuraa, ei ole tarkoitus teettää poikasia joten ei ole väliä löytyisikö uros vai naaras. Asun Forssassa ja talven takia hakeminen mietityttää, ei se mahdotonta ole mutta olisi mukavaa jos pystyisit tuomaan hänet vaikka lähemmäs Forssaa. En ota lintua vain väliaikaisesti vaan se pysyy koko elämänsä ajan luonamme.
Jos sinulla olisi lintu myytävänä niin laita sähköpostia tai tekstiviesti
T: Tanja
sp. [email protected]
p. 04 663 115 53
Neitokakadunaaras jäi yksin
3
1026
Vastaukset
- Lisään vielä
Olisin myös kiinnostunut jos jollekkin syntyy kakaduvauvoja, myös vanhempi neitokakadu käy mutta olen yleensä ostanut linnut poikasina.
T:Tanja - lisäys
Hakeminen onnistuu. Etsin edelleen neitokakadua, voisi olla vanhempikin ja uros...?
- kiitos.paljon
Kiitos kaikille jotka tarjosivat minulle naitokakadu urosta, olen löytänyt vuosi sitten pojan, ja meillä menee hyvin tänäänkin, on pysynyt terveenä. Minulla linnut elävät yleensä aikankin 9 vuotta, (on muutama undulaattikin) ja on surullista että joskus voi tulla ostaneeksi sairaan linnun, vaikka tekisi parhaansa ei leukeman tapaisesta sairaudesta selviä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1774995Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,194387Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993107Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532952Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432892- 522511
- 271919
- 221757
- 341743
- 651719