Haaroitusjohto

Osaako kukaan kertoa, mistä kohtaa sisälämmittimen johdon saa vietyä rintapellistä läpi?
4463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jalkatilasta taitaa löytyä kumitulppa, johon voi viiltää reiän tuolle johdolle. Siis näin ainakin Primerassa...

Äänestä
  • SAMA KOHTA SANISSAKIN

    Äänestä

  • Hanskalokeron takana lähes oikeanpuoleisessa laidassa. Vaikea nähdä ohjaamon puolelta. Moottoritilan puolelta näet kumitulpan, josta ei ennestään mene mitään läpi. Puukolla siihen pieni reikä (pieni risti) ja tunge johto siitä. Ei liian suurta reikää, ettei vuoda vettä sisään.

    Äänestä

  • Sunny, Almera kirjoitti:

    Hanskalokeron takana lähes oikeanpuoleisessa laidassa. Vaikea nähdä ohjaamon puolelta. Moottoritilan puolelta näet kumitulpan, josta ei ennestään mene mitään läpi. Puukolla siihen pieni reikä (pieni risti) ja tunge johto siitä. Ei liian suurta reikää, ettei vuoda vettä sisään.

    Poraa mielummin johtoa pienempi reikä siihen kumiin. Sitten vähän liukastetta johtoon ja läpi. Koska reikä on pienempi, niin se tiivistää samalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nissan N13 -88 kirjoitti:

Osaako kukaan kertoa, mistä kohtaa sisälämmittimen johdon saa vietyä rintapellistä läpi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu