Hyvää tai ainakin siedettävää uutta vuotta toivotetaan blogistille ja perheelle sinne Turkuun !
Elämä on..
6
131
Vastaukset
- kuuntamo llako ?
Tämä saitti ei ole tarkoitettu henkilökohtaiseen viestintään, viestisi on sääntöjen vastainen, joten sori, teen ilmoituksen viestistäsi.
- Näytelmää kaikki
Itsehän tuo taas itselleen onnea toivottelee, eikä kukaan pukeli, sitähän se on tehnyt kautta aikojen, millä nimimerkillä milloinkin, kun häl on niitä kuvitteellisia ystäviä pilvin pimein.
- 040
Miksi et toivottele ystävällesi noita toivotuksiasi siellä blogissa, hittoako tätä palstaa käytät henkilökohtaiseen viestintään ?
- piitulainen
Ja mitäpä se nyt sinulle kuuluu kenenkään toivottelut. Saatans pirulauta.. eikö täällä osata lukea ? Siinä lukee TOIVOTETAAN ja se tarkoittaa, että hyvät ja sivistyneet ihmiset muistavat toisiaan juhlapäivinä.
Joten ryömi nyt vaan sinne koloosi kiristelemään hampaitasi pieni sielu ja anna pukelin toivotella ihan kenelle vaan......Vai onko se palstatila sulta jotenkin pois? - Ime kinkkuu.
piitulainen kirjoitti:
Ja mitäpä se nyt sinulle kuuluu kenenkään toivottelut. Saatans pirulauta.. eikö täällä osata lukea ? Siinä lukee TOIVOTETAAN ja se tarkoittaa, että hyvät ja sivistyneet ihmiset muistavat toisiaan juhlapäivinä.
Joten ryömi nyt vaan sinne koloosi kiristelemään hampaitasi pieni sielu ja anna pukelin toivotella ihan kenelle vaan......Vai onko se palstatila sulta jotenkin pois?Älä sää ny hyvä ja sivistynny :=)))) sentäs tukehru siihe vainajas lihaa. Relaa !
No nykkö sää oot niin sivistynt ja hyvä ihminen :=))) nii olekko koskaa kuullu et keskustelupalstoil keskustellaa, eikäs lähetellä yksityisviestii.
- oli kirkasta
Alzheimerin tauti etenee tietyllä kaavalla eikä kirkkaita hetkiä tule, sanoo Kuopion yliopistosairaalan ylilääkäri ja Itä-Suomen yliopiston neurologian professori Anne Remes HS:lle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1516543
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k263908- 453066
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1323034- 512806
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262176Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2711968Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt511908- 361803
- 291746