Koskimaa on vuonna 2014 perustettu minecraft serveri. Serveri on auki 24/7 ja pelaajia mahtuu 25. Nostetaan tarvittaessa. Pvp on toiminnassa joka maassa.
IP: 5.39.74.200:25832
Omistaja: Janikosk
Adminit: Iirupsu, Chosenmineboy, Jozzukka05
Minipelit
Tulossa?
Pluginit
Factions-Luo oma klaani ja ryhdy mukaan klaanisotaan.
Worldedit ja worldguard-Maailman muokkaimia ja suojausten asettajia.
LWC-Lukitse ovesi, kylttisi, uunisi yms.
GriefPrevention-Suojaa oma talosi kultalapiolla.
Essentials-monia komentoja kuten /sethome, /spawn.
Quickshop-kauppa.
Ja monia muita.
Tervetuloa pelailemaan.
Minecraft serveri Koskimaa 24/7 [Premium] [Pvp/Grief]
0
131
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658