Mulla on Corolla 1,3 Terra vm.98. Ajettu noin 120tkm. Auto tuntuu muuten olevan kunnossa, mutta kulutus on todella kevyellä kaasulla seka-ajossakin noin 10 litraa. Miltä kuulostaa? Pelkkää maantietä noin 80 km/h noin 8-9 litraa/100km. ?????Onko jollakin kokemusta moisesta autosta.
Corollan kulutus???
Syötänkö liikaa?
31143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
1.6 terra, vm 2000, kaupunkikulutus 8,5 l, keskinopeus 35 km/h, maantiellä noin 7. Isolta tuntuu tuo mainitsemasi kulutus.
Ex autoni oli samanlainen.kulutus tankillisen keskiarvo 5.8-6.7 Ei koskaan yli tuon 6.7l/100km yleensä tasan 6.0 Jos nuo lukemat pitää paikkansa on autossa tai kuskissa jotain pahasti vialla
Kiitos tiedoista. Olen kyllä aiemmalla vanhemmalla Toyotalla päässyt hyvin samoihin lukemiin kanssasi, ja siksi juuri tämä nykyinen kulutus hieman kummastuttaa. Hyvää talven jatkoa ja turvallisia kilometrejä.