Siis oon ysi luokal ja pari tavallaan hyvää kaverii alkanu viime aikoin ottaa etäisyyttä ja heittelee kirjoilla ja muilla jatkuvasti. Siis oltiin ennen kamui mut nyt ei kai sitte olla. meillä ei oo näitten mielest tarpeeks rahaa ja kuulemma paska auto ja talo ja ollaan köyhii. jätkien faijoil on mersuu ja bemari summuuta ja lesoilee hulluna. mitä teen?
pari kaverii kiusaa ja lesoilee.
brsdd
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mutta niiltä puuttuvat hyvät luonteet ja käytöstavat ja se on elämässä se isoin juttu siksi ne ovat tommosia! Sanoppa napakasti että toi on kiusaamista eli nimeä ne temput ja sano milta se sinusta tuntuu - jätä se heidän päähän soimaan joka kerta! Ellei auta mene luokan eteen ja sano että kuulkaas nyt täällon alkanu tämmönen homma mitäs tehtäisi että loppuu! Tää on jo aika rohkeeta jos ton teet! Mutta ainakin tulee painetta lopetella!
Ei kannattas niiden läyhääjienkää lesota isien bemareilla ym.työttömyys on tätä päivää se voi iskeä kelle vaan jopa heidän perheelle eipä kehuskella enää.Tollaset pintaliitäjät saa olla, keskity sä vaan kouluun ja vaik harratus(kuntosali).Ei tollasten kaveri tarvi olla liity muiden seuraan ja muista puolustaakin saa itseä.
Tee ainakin jotenkin selväksi ettet hyväksy se on tärkeätä , muuten uhriudut ja sitä ne haluavatkin ! Olet ehkä kauniinpi kuin ne sielultasikin? Sitä ne oireilevat!