Postilaatikko terrori

Uuden vuoden yönä paukuteltu raketeilla useampia postilaatikoita rikki.
Onneksi mopoautolla liikkunut on jäänyt kiinni teoistaan.
Ilmoitelkaa Poliisille kaikki,joiden laatikoihin on kohdistunut ilkivaltaa,
joutuu myymään mopoautonsa,että saa maksettua kaikki laatikot,ja
postit mitä sisältäneet.
11503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oliko sama kaveri, joka Jämsänkoskella aloitti ampumisen kello 3.40 ja jatkoi jysäyttelyä Koulunmäen ja Puistolan suunnalla tunnin ajan muutaman minuutin välein. Kuului selvästi, että liikkui paikasta toiseen ja piti ihmisiä kiusallaan hereillä.

Äänestä

Aika monta uhria on ollut, joten toivon mukaan kaikki tekevät rikosilmoituksen tuollaisesta älyttömästä toiminnasta. Facebookin Kirpputori Jämsä sivustolla on aiheesta keskustelua ja se juuri kertoo, että monenmonta laatikkoa on tuhottu. Tosi hyvä, että on kiinni saatu ja joutuu poika sekä vanhemmat vastuuseen. Siinäpähän tuli sitten opetus, että kannattaako niitä paukkuja alaikäiselle ostetta.

Äänestä

Rikosilmoitus..hullukona oot..mulle isä anto tukkapöllyä ja itse maksettiin rikotut laatikot..aikanaan..

Pojat o poika ja rikkoo ne "hankalien" ihmisten ja jopa Poliisienkin laatikoita..tapa mikä ei ikinä muutu...:)

Uusi vuosi uudet laatikot...

Äänestä

Ketäs nää järjen jättiläiset oli.... joo ennen tehtii mut osattii nii ettei jääty kii.

Äänestä

Pöljät...kattokaa vaa omaa (pesäänne)

Äänestä

Ketä ?

Äänestä

Paavolankadun parakeilla usein nämä traktoripojat ja mopopojat vierailevat. Milloin heittävät seiniin Lidlistä ilmaiseksi saatuja mehupurkkeja ja nyt Uudenvuoden päivänä postilaatikot säpäleiksi. Kaupunki toi uudet postilaatikot, taas niitäkin rikkomaan, mitä pahaa nämä asukkaat on teille tehnyt, kysyn vaan!

Äänestä

ne kostaa peijoona kun niitä jahtaa jotkut esim silloin se traktori jupakka - vaikka vet kuvat poies

Äänestä

Kyllähän postilaatikoita voi rikkoa pitkin vuotta, miksi vain Uutena Vuotena? Mites sitten, kun teidän "omaisuuttanne" rikottaisi, miltä tuntuisi? Vanhemmat ostaisivat uudet rikottujen tilalle, se on tätä päivää!

Äänestä

Eihän niistä traktoreilla ja mopoautoilla ajavista tuppikulleista ole muille isottelemaan, kuin Märäsojan varressa parakeissa asuville puliukoille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kiinni jäi kirjoitti:

Uuden vuoden yönä paukuteltu raketeilla useampia postilaatikoita rikki.
Onneksi mopoautolla liikkunut on jäänyt kiinni teoistaan.
Ilmoitelkaa Poliisille kaikki,joiden laatikoihin on kohdistunut ilkivaltaa,
joutuu myymään mopoautonsa,että saa maksettua kaikki laatikot,ja
postit mitä sisältäneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu