Se on röh röh näköjään röh uusi vuosi röh röh röh rö rö röh röh alkanuit. Röh röh röh, kun nyt joku metsästäjärakki jo röh röh joutuisi rö rö röh suden raatelemaksi, hi hi hi ja heh heh jo näin etukäteen. Joka ensimmäisenä linkittää ilouutisen, niin minä otan kippistä kunniaksesi, röh röh röh, kun koiraliha on namia.
Röh röh 2015
11
282
Vastaukset
- ei juma,
analyysi vaan syvenee ja kehittyy vuodesta toiseen.
Älä ota niitä lääkkeitä viinan kanssa sekasin! Kirjoituksesta päätellen oot juuriki niin tehny... Vai unohikko lääkkeet kokonaan ja otit vaan rankasti keittoa?
- Paappa 2
Onko se niin notta ku suarittaa liikaa "tutkintoja", ulosanti on tuallaasta?
- aauuuuuu....!
Tuplausta odotellessa näyttää kelitkin parananevan, kun tulee lunta lisää.......nahkurin penkillä tavataan, takkuturkki.
- Joo-oh...
On näemmä korkeasti koulutettu "maisteri" taas soveltamassa tähtitiedettä ja pukkaamassa kuulaa ...
- onhan se
jos vuosikausia pask,aa kertyy päähän niin väkisinhän se rupeaa pursuamaan ulos noilla seuraamuksilla mitkä on nähtävissä.
- piereskelijä
Vahvat eväät on aloittaja isänmaidosta imenyt.
Susianalyysien peruspilarit on täällä jo moneen kertaan murskattu.
Eipä silti, hän päässee pian ryyppäämään, koskapa rktl ilmoitti tämän hetken suden kaltaisten eläinten minimikannaksi 300-400 takkuturkkia.
Eipä voi kun naureskella. No ei se ole ihme, että susille maistuu tämmönen herkku:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Koiranliha#mediaviewer/File:Dog_meat_hotpot.JPG
http://fi.wikipedia.org/wiki/Koiranliha#mediaviewer/File:DogMeat-Hanoi1.jpg
Kyllähän tässä jo alkaa minullakin hiukopalaa tekeen mieli kun näitä kuvia kattelee. Tässä vielä apinoille luettavaa:
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1305546506573- Paappa 2
Sä kuule aivan väärälle palstalle nuata kuvia postaat! Laita vaikka tuanne yleistä koirista! Siälä ollahan sessuliiniistä kiinnostunehia!!
Paappa 2 kirjoitti:
Sä kuule aivan väärälle palstalle nuata kuvia postaat! Laita vaikka tuanne yleistä koirista! Siälä ollahan sessuliiniistä kiinnostunehia!!
Siis minähän puhun metsästäjärakin raatelusta ja syömisestä. Metsästäjärakin liha on kiinalaisen kokkiystäväni mukaan erityisen kimmoisaa ja tosi namia. Ei ihme, että sudetkin tykkäävät.
- kyllä jämpti on niin
Ja minä tykkään kopistella haulit takkuturkin nahasta pois, ennen kuin nylkypuukko heilahtaa......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322078Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461695Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1101460Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041206Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041004Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76958- 59835
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52779Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,31772Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd99709