Joku jo kyselikin että mitä kauratyynyn sisälle voi laittaa, niin minä sitten kyselen että mistä kankaasta olette yleensä tehneet sen sisusosan?
Kauratyynystä
6
1434
Vastaukset
- lissu
mä oon ite tehny kauratyynyjä ihan pelkästä fleece kankaasta...se on pehmee ja mukava iholle. mutta kaura mun mielestä on huono vaihtoehto, kun se haisee sitten aika voimakkaasti kauralle kun sitä lämmittää...vehnää en oo kokeillu, mutta kuulostais paremmalta...
- p.p.
Puuvillakangas on hyvä vaihtoehto, koska se kestää lämmittämistä hyvin ja täytteeksi voi laittaa viljan tilalle riisiä. Se ei tuoksu miltään lämmitettynäkään.
Tuo fleece tuntuisi hyvältä idealta !
- ankka
mikä se kauratyyny oikeastaan on? paljon viestejä niistä on näkyny mutta ei niissä selviä mikä se on.
- lämmitin
Sellainen pitkultainen tyyny, joka on täytetty viljalla (vähän löysästi niinkuin hernepussitkin) ja sen voi lämmittää uunissa tai mikrossa.
Sitä voi käyttää hartia- ja niskasäryissä ja voi olla, että se auttaa myös reumaatikkoja. Tyynyä toki voi pitää vaikka kipeytyneen selän alla maatessa tai istuessa. Jos polvia tai kynärpäitä jomottaa, apu vaivoihin voi tulla lämpöisestä tyynystä.
Vilja tai riisi siksi, että niissä lämpö säilyy pitempään. - tyynytön
lämmitin kirjoitti:
Sellainen pitkultainen tyyny, joka on täytetty viljalla (vähän löysästi niinkuin hernepussitkin) ja sen voi lämmittää uunissa tai mikrossa.
Sitä voi käyttää hartia- ja niskasäryissä ja voi olla, että se auttaa myös reumaatikkoja. Tyynyä toki voi pitää vaikka kipeytyneen selän alla maatessa tai istuessa. Jos polvia tai kynärpäitä jomottaa, apu vaivoihin voi tulla lämpöisestä tyynystä.
Vilja tai riisi siksi, että niissä lämpö säilyy pitempään.Tyynyä voi käyttää myös kylmähoitona venähdyksiin tai päänsärkyyn. Tyyny kylmennetään pakastimessa.
- ankka
tyynytön kirjoitti:
Tyynyä voi käyttää myös kylmähoitona venähdyksiin tai päänsärkyyn. Tyyny kylmennetään pakastimessa.
...iitos vastauksista!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k313994- 412679
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut412667Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s82425- 302393
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.3122230- 381969
Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta461643Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t481592- 1411497