Laiska koululainen

Poika testiin

Olen 17-vuotias koulupoika (176/66) eli en kovin iso, mutta vastaavasti hyvin laiska kouluasioissa ja muutenkin.

Olen miettinyt,että olisikohan tuosta apua, jos olisi sellainen riski iso kaveri, joka ottaisi ohjaukseensa. Jos numerot eivät nousisi, niin ottaisi minut kunnon käsittelyyn. Siinä vaiheessa ei tarvitsisi enää minulta kysellä, vaan vetäisi housut alas ja antaisi vitasta niin perusteellisesti.

Saattaa vaatia voimaa ja luonnetta, että pystyy piiskaamaan sellaisen, joka pistää raivolla kampoihin ja selittää mustankin valkeaksi. Mutta minä olisin tuollaisen kaverin ansainnut ja tekis varmasti hyvää koulunkäynnille.

10

2991

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Setä neuvoo

      Ota nyt vaan itseäsi niskasta kiinni ja käy koulusi kunnialla loppuun. Hanki ammatillinen koulutus mieleiseltä alalta ja hakeudu aktiivisesti työelämään. Ei sitä piiskan voimalla saa toista ottamaan vastuuta elämästää, itseltä täytyy löytyä tahtoa.

    • Näin on

      Muuten piiska varmasti tekisi hyvää.

    • koivuraippaa

      Piiskaa vaan ja kunnolla tuollaiselle laiskimukselle. Kyllä lukuhalut ja numerot paranevat, kun tarvittaessa koivuraippa laulaa paljaille pojan pakaroille. Ei auta parku eikä pyristely. On noita tuon ikäisiä sällejä ojennukseen laitettu, milloin mistäkin syystä.

      • Uhmamieli-99

        Voin kuvitella, että ennen vanhaan on vitsalla pistetty jätkiä töihin, koska he hyväksyivät sen. Mutta nykynuoriso on tottunut vapauksiin,eikä homma hoituisi ollenkaan niin helposti. Jos kuvitellaan, että Koivuraippa onnistuisi minulle jotenkin vitsaa antamaan, niin siitä syntyisi sellainen uhma, että hommat jäisivät taatusti hoitamatta, melko varmasti loppuisi tyystin.


      • Laiskamies

        kyllä minäkin olen liian laiskaa!Siis jos on joku ankara isä eli äiti joka asuu vaasanläänissä tule vaan annaa minulle kovaa vanhanaikainen selkäsauna!


    • kurikunniaan

      Tuskin jäisi hoitamatta...........................

      • nykyaikaa

        Jos 17-vuotias antaisi kerran itsensä piiskata, niin kyllä hän siitä oppisi, että piiskattavaksi ei kannata suostua. Töittensä kanssa hän voi jatkaa samanlaista hutilointia kuin ennenkin. Eli mikään ei muuttuisi.


      • kokemuksesta

        Kunnolla kun tuollainen sälli piiskattaisiin - korostan kunnolla- niin kyllä luku ja muut hommat alkaisivat sujua. Jos ei ensimmäinen kovistelu auttaisi toinen takuu varmasti.


      • Voimassa-sen-salaisuus

        Riskin sähäkän miehen käsittelyssä keskiverto mies ottaa selkäsaunen, saa piiskaa paljaalle aikuisen oikeasti. Piiskaajan ei tarvitse olla edes iso, jos hän sattuu olemaan vahva ja nopea, niin sellaiselta ei pääse edes karkuun. Kun kaveri nappaa kiinni, niin kyllä sen heti tuntee, että nyt on vastassa kova jätkä.
        Kostamiset ja muut agressiot unohtuvat täysin, kun saa remmiä tai piiskaa kunnolla. Ihmeteltävän kiltti ja nöyrä tulee jopa aikuisesta miehestä, jos joku sen oikeasti piiskaa.
        Ajan kanssa sitä rupeaa hakeutumaan tasapainoon, uskottelee itselleen, että jos olisin pistänyt kunnolla vastaan, niin ei se olisi minulle mitään voinut, mutta sittenkään ei halua uudestaan kokeilla, koska on mahdollista...


      • HistoriallinenTotuus
        kokemuksesta kirjoitti:

        Kunnolla kun tuollainen sälli piiskattaisiin - korostan kunnolla- niin kyllä luku ja muut hommat alkaisivat sujua. Jos ei ensimmäinen kovistelu auttaisi toinen takuu varmasti.

        Tuon asian voisi varmaan selvittää vanhoista käräjäkirjoista. Vielä 1800-luvulla piiskattiin kunnolla ihan tuomarin määräyksestä. Samoista kirjoista varmaan selviäisi, että uusiko tuo hunvotti rikoksensa piiskauksen jälkeen vai tehosiko hoito.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan

      Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam
      Kotimaiset julkkisjuorut
      379
      1723
    2. Minkä ikäistä ikävöit?

      Minkä ikäinen hän on ja mitä hän sinulle merkitsee/merkitsi?
      Ikävä
      85
      1718
    3. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      388
      1696
    4. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      95
      1604
    5. Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin

      Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀
      Haapavesi
      50
      1307
    6. Aika pieni se on

      Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht
      Haapavesi
      49
      1255
    7. Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin

      Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆
      Maailman menoa
      284
      1149
    8. vinkki miehille

      Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli
      Ikävä
      164
      972
    9. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      89
      966
    10. Kiitos siitä

      Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak
      Ikävä
      43
      965
    Aihe