Hyvä, kestävä puhelin 2.luokkalaiselle?

konnaäiti

Moikka!
Kokeillaas, josko täältä saisi hyviä ehdotuksia..
Poitsuni sai ekaluokan alkaessa veljeni vanhan puhelimen, joka alkaa nyt näyttää pimahtamisen merkkejä. Haussa olisi siis näppärä ja KESTÄVÄ puhelin pienelle koululaiselle. Mitään ihmeen kommervenkkejä ei tartte olla, kunhan on sen verran muistia että voi muutamia pelejä siihen ladata ja tietty kohtalainen kamera. Sellainen, joka ei toivon mukaan heti ekasta kolauksesta ole roskiskamaa. Poika on kohdellut tosi hyvin tätä nyt brakaavaa puhelintaan, nytkin syynä venkoiluun taitaa olla vaan puhelimen vanha ikä..

Eli millaisia luureja olette lapsellenne hankkineet ja mikä on hyväksi havaittu?? Ei mitään järjettömän hintaista tietenkään, mutta jos kestävyyttä haetaan niin kyllä siitä voi sitten vähäsen maksaakin..

2

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaverin kolmella lapsella on nyt käytössään Samsungin luurit, olisiko mallina sitten ollut Galaxy Trend. Nuorin (8v tyttö) ei vielä oikein ole laskuissa mukana, kun sai omansa vasta nyt jouluna, mutta kaksi vanhempaa (10v ja 13v) ovat eläneet varsin siivosti luuriensa kanssa. Ovat kestäneet matkassa mukana hyvin. Sovelluksia paljon ja ovat tyytyväisiä. Hintaa nyt alle satasen. Kosketusnäytöllinen älypuhelin siis. Nyt vaan puhelinliikkeeseen kyselemään, mikä olisi omiin tarpeisiin Se Oikea :)

    • lumiaa

      ainakin Nokia Lumia on helppo käyttöinen ja ollut käytössä vähä alle 3 v, ei oo ollu tähän mennessä vielä vikaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2033
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1737
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1567
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1210
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      78
      1203
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1160
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1071
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1017
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      966
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      947
    Aihe