Ostettiin sitten tänään Ikeasta Stocksund 3 2 sohvat. Mustat jalat ja vaalean beiget päälliset. Sohvien pitäisi kantautua kotiin ensi viikolla.
Yritin etsiä käyttöjäkokemuksia netistä ko. sohville, mutta en löytänyt yhtään. Löytyykö täältä ketään, jolla jo olisi ko. sohva(t) käytössä? Miten hyvin ne pysyvät muodossaan? miten kangas päällä käyttäytyy (senhän luvataan olevan vesipestävä, eivätkä uudetkaan tosiaa hirveitä maksaneet..)?
Mietittiin myös pitkään ja hartaasti vanhojen sohviemme uudelleen päällystämistä, mutta se olisi maksanut lähes 2000e, ja nuo uudet saa siis kotiin kannettuna ja vanhat pois vietynä puolella tuosta.. Lisäksi vanhoja ei olisi voinut ottaa vaaleilla päällisillä, koska verhoilu on kiinteä (istuintyynyt eivät irtoa, joten irtopäällistäkään eivät tahdo pysyä paikallaan). Vanhat ovat toisaalta pysyneet hyvin muodossaan, ja malli oli ajaton -mutta tällä kertaa hinta kyllä ratkaisi. Toivottavasti tuli tehtyä oikea päätös..
Stocksund sohva Ikea
3
2622
Vastaukset
- Ikean Stocksund sohva
Mä olen kans yrittänyt googlettaa kokemuksia juuri kyseisestä sohvasta. Harmillisesti ei ole löytynyt.
- Myyjä09
Kannattaisko ensin selvittää asiat ja sitten vasta ostella tavaroita. Tämmöinen meininki suorastaan kerjää turhaa reklamaatiointia.
- isoäijä
Ostimme Stocksundin ryhmän, 3:n istuttavan sohvan sekä 2 kpl lepotuoleja, vaalea beige ja mustat jalat. Loisto-ostos. Vaikka ulkomitat on Ektorpin luokkaa, on istumasyvyyttä enemmän. Sopii pitkille ihmisille sellaisenaan, mutta lyhytjalkaisille on oltava tyynyjä. Ennen vihasin kauniitakin tyynyjä kun niitä piti koko ajan siirrellä pois. Nyt kerrankin voi ostaa runsaasti koristetyynyjä selän ja ristiselän taakse. Näissä on kuulemma jonkinlaiset jouset istuintyynyssä. Ainakin ovat parhaat Ikean sohvat istua. Halvat mutta kalliin näköiset!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006484
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303873törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283260Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3761774- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471023Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11910- 42879