Moi,
ollaan menossa 5.12. Sharmiin, Deturin reissulle hotelli Al Bostaniin. Onko kokemuksia Deturin reissuista Sharmiin tällä kaudella? Millainen hotelli Al Bostan oikeasti oli?
Kai joku on sentään Deturin reissuilta kotiinkin palannut?
ollaan menossa 5.12. Sharmiin, Deturin reissulle hotelli Al Bostaniin. Onko kokemuksia Deturin reissuista Sharmiin tällä kaudella? Millainen hotelli Al Bostan oikeasti oli?
Kai joku on sentään Deturin reissuilta kotiinkin palannut?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin, vastailkaa tähän ylempään.
Tuli tehtyä tuplat. =)
Hotelli on ihan hyvä, mitä nyt hiukan kommunikointiongelmia henkilökunnan kanssa. Deturin palveluita emme juuri käyttäneet matkan aikana.
jep,
ihan kiva kuulla että joku on käynyt siellä. =)
Jos viitsit, olisi toki kiva kuulla lisääkin. Olitko puolihoidolla, millainen sen taso oli? Ja viitsiessäsi kerro muitakin juttuja retkistä tms.
Kiitos.
Puolihoidolla oltiin, aamiainen oli hyvä ja illallinenkin ihan kohtuullinen. Illalliselle ehditte silloin sunnuntainakin, se on 10:een asti.
Retkiä ostettiin hotellin rannalla olleesta kojusta, tai siis kyllä ne tulee kysymäänkin. Käytiin snorklausretkellä, Kairossa jne. Hinnat n. puolet Deturin retkien hinnoista.
Hintataso kaupoissa ei ole kovin edullinen, että jos tinkaa päättäväisesti, niin ne jättävät monesti myymättä, vaikka kaiken järjen mukaan tarjottu hinta on kohtuullinen.
Kaiken kaikkiaan kiva paikka ja paljon tekemistä ja nähtävää, tosin siis näitä maksullisia.
Niin, ja taksiin EI sitten missään tapauksessa kannata mennä ennen kuin hinta on sovittu, eikä kannata maksaa liikaa. Ja vanhalta markkinapaikalta ei löydy yhtään kuppilaa, josta saisi alkoholia.
Juuri palasin Deturin reissulta Hurghadasta ja kaikki oli järjestetty hyvin. Ihan tyytyväisiä oltiin eikä tarvinnut maksaa itseään kipeäksi ihan kaikesta...