Moi!
Kuten otsikossa seisoo, olen satanisti. Kiinnostunut perinteisestä LeVay-elämänfilosifiasta. En tunne satanismia juurikaan, mutta olen tutustunut siihen otsikkotasolla wikipedian kautta ja pakko myöntää, että alkoi kiinnostaa aivan valtavasti. Olen koko ikäni ollut tietämättä satanisti, olen aina pyrkinyt olemaan hyvä ja luotettava ihminen, parempi ihminen, "yli-ihminen". Arvostan oppineita ja sivistyneitä ihmisiä ja olen aina halveksinut tyhmiä ja itsekeskeisiä imbesillejä, joiden maailmankatsomus on mitätön ja kyky katsoa asioita "boxin" ulkopuolelta, täysin olematon. Ensimmäinen kuolemansynti: Tyhmyys!
Kaipailen siis seuraa, henkilöä, ystävää, joku joka osaa kertoa minulle enemmän tästä harrastuksesta ja ns. elämänfilosofiasta!
Keskusteluseuraa? Satanisti 20v, P-Pohjanmaa
7
200
Vastaukset
- RebornAsAPerson
Pahoittelen kirjoitusvirhettä, LeVay = LaVey!
- Rauha Sinulle
Etsi mieluummin hyvä seurakunta. Satanismi vie kadotukseen.
Jeesuksen Sanat ovat Totuus, joka vapauttaa.
Herra Jeesus on Tie, Totuus ja Elämä.
Hän antaa sydämeesi kestävän rauhan ja ilon!- Ei rauhaa evankelist
Ei rauhaa evankelistalle. Jeesus antaa spermat anukseen ja lapsille revityn potkupuvun & verisen perseen. Halleluja-munaa!
- -666-
Laveyläisyys on sontaa. Satanismi on saatananpalvontaa. CoS on ateistiääliöiden huorausta. Google ja wikipedia ovat perseestä.
- Lö Wei
Hei, sinä satanisti!
Peräpohjanmaan satanistiyhdistys kokoontuu ensi keskiviikkona S24:n käyttökatkon ajaksi (silloin Jumalan valvova silmä ei toimi) Lapuan Kotakankaan hautausmaalle kaatamaan hautakiviä. Ilta aloitetaan kivasti kuuntelemalla erittäin lujaa ns. "head banging"-musiikkia, sen jälkeen nautitaan päihdyttäviä aineita (omat cannabikset mukaan, vaikka periaatteessa toisilta varastaminen onkin suositeltavaa) ja viillellään. Mikäli saat sallivat, eli maa ei ole aivan jäässä, tarkoitus on kaivaa auki joku hauta ja häpäistä siellä makaava ruumis. Erityisesti tarkoituksena on löytää 1800-luvulla kuolleen lapsen hauta, jossa olisi sopivan kokoinen pääkallo mukana kuljetettavaksi.
Tervetuloa mukaan iloisella mielellä. On kiva kuulla että täällä on ihmisiä jotka on ehkä oikeasti kiinnostuneita satanismista ja osaavat ilmaista asioita järkevästi. Suomi24 vaan ei ehkä ole se paras paikka etsiä apua... tiedän satanismista, tiedän LHP:stä, olen mm katsonut monta monta monta Anton LaVeyn ja Zeena Schrekin haastattelua...... Jos haluat kysyä, kysy.
- sulle-sopivinta-seuraa
Etkö voi keskustella sen saatanan kanssa ihan kahdestaan? Vähän lisää hamppua tai jotain vahvempaa, niin eiköhän yhteys aukea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2942983Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482017- 1181784
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261719Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661337
- 651337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781223