Moi!
Kuten otsikossa seisoo, olen satanisti. Kiinnostunut perinteisestä LeVay-elämänfilosifiasta. En tunne satanismia juurikaan, mutta olen tutustunut siihen otsikkotasolla wikipedian kautta ja pakko myöntää, että alkoi kiinnostaa aivan valtavasti. Olen koko ikäni ollut tietämättä satanisti, olen aina pyrkinyt olemaan hyvä ja luotettava ihminen, parempi ihminen, "yli-ihminen". Arvostan oppineita ja sivistyneitä ihmisiä ja olen aina halveksinut tyhmiä ja itsekeskeisiä imbesillejä, joiden maailmankatsomus on mitätön ja kyky katsoa asioita "boxin" ulkopuolelta, täysin olematon. Ensimmäinen kuolemansynti: Tyhmyys!
Kaipailen siis seuraa, henkilöä, ystävää, joku joka osaa kertoa minulle enemmän tästä harrastuksesta ja ns. elämänfilosofiasta!
Keskusteluseuraa? Satanisti 20v, P-Pohjanmaa
7
143
Vastaukset
- RebornAsAPerson
Pahoittelen kirjoitusvirhettä, LeVay = LaVey!
- Rauha Sinulle
Etsi mieluummin hyvä seurakunta. Satanismi vie kadotukseen.
Jeesuksen Sanat ovat Totuus, joka vapauttaa.
Herra Jeesus on Tie, Totuus ja Elämä.
Hän antaa sydämeesi kestävän rauhan ja ilon!- Ei rauhaa evankelist
Ei rauhaa evankelistalle. Jeesus antaa spermat anukseen ja lapsille revityn potkupuvun & verisen perseen. Halleluja-munaa!
- -666-
Laveyläisyys on sontaa. Satanismi on saatananpalvontaa. CoS on ateistiääliöiden huorausta. Google ja wikipedia ovat perseestä.
- Lö Wei
Hei, sinä satanisti!
Peräpohjanmaan satanistiyhdistys kokoontuu ensi keskiviikkona S24:n käyttökatkon ajaksi (silloin Jumalan valvova silmä ei toimi) Lapuan Kotakankaan hautausmaalle kaatamaan hautakiviä. Ilta aloitetaan kivasti kuuntelemalla erittäin lujaa ns. "head banging"-musiikkia, sen jälkeen nautitaan päihdyttäviä aineita (omat cannabikset mukaan, vaikka periaatteessa toisilta varastaminen onkin suositeltavaa) ja viillellään. Mikäli saat sallivat, eli maa ei ole aivan jäässä, tarkoitus on kaivaa auki joku hauta ja häpäistä siellä makaava ruumis. Erityisesti tarkoituksena on löytää 1800-luvulla kuolleen lapsen hauta, jossa olisi sopivan kokoinen pääkallo mukana kuljetettavaksi.
Tervetuloa mukaan iloisella mielellä. On kiva kuulla että täällä on ihmisiä jotka on ehkä oikeasti kiinnostuneita satanismista ja osaavat ilmaista asioita järkevästi. Suomi24 vaan ei ehkä ole se paras paikka etsiä apua... tiedän satanismista, tiedän LHP:stä, olen mm katsonut monta monta monta Anton LaVeyn ja Zeena Schrekin haastattelua...... Jos haluat kysyä, kysy.
- sulle-sopivinta-seuraa
Etkö voi keskustella sen saatanan kanssa ihan kahdestaan? Vähän lisää hamppua tai jotain vahvempaa, niin eiköhän yhteys aukea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012140Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2971934Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041726Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321351
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii251092Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057