Muutto tulossa ja kahtelin ilmotuksia Oululehessä. Onko kokemuksia esim. Paku ja Reipas Kuski firmasta?
Kokemuksia muutosta Oulussa?
27
12336
Vastaukset
- P.k.n1
Melkoista puuhastelua on.
- kodinMuuttaja77
Näyttää nostaneen hintoja, aikalailla. Sain jopa Niemeltä halvemman hinnan!
- Saara1985
On ja erittäin hyvin meni muutto! Ainakin ite mitä kysyin hintoja, niin oli halvimmasta päästä. Suosittelen todella lämpimästi.
- tosihyvä
Todella hyvin järjestivät ainakin meidän muuton! Tarjosivat huomattavasti halvemman hinnan sekä lyhimmän muuttoajan. Suosittelen Paku ja reipas kuski- firmaa lämpimästi!
- oululainen_reissumies
T.mi aavikon kukka on hyvä ja halpa. Rovaniemeltä muutin Ouluun sen kanssa niin 320 sis. kantoavun. Rauhallinen nuorehko mies ja semmoinen vastuuntuntoinen, ei mikään tavaroiden paiskija. Suosittelen ainakin tsekkaamaan hinnan.
- Kiiminkiläinen
Meidänkin muutto suju hyvin... Kysästiin muutaman päivän varotusajalla ja saivat soviteltua aikatauluihinsa vissiin. Firma oli siis tuo Paku ja reipas kuski.
- EssiL
Tosi tehokkaasti ja edullisesti hoitivat meidän muuton Oulu-Hki. 10 .
- Todellatyytyvainen
2h varoitusajalla muiden kiireidensä keskellä saapui pihaan. Kantoi auton täyteen muuttotavaroita oikeastikin ilman tupakkataukoja ja turhia lätinöitä. 20km matka, lastaus ja purku alle 100e = Helpoin muutto tähän mennessä
- Hyvinmeni
Parasta muuttopalvelua tarjoava yritys, homma tapahtuu ja tupakkia ei vedelty. Hinta on kilpailukykyinen, palvelu taas parasta mitä koskaan olen saanut. Reippaat miehet oli töissä ja asensivat samalla television ja kantoivat huonekalut kyselemättä sinne minne ne tahdoin. Kahville eivät joutaneet jäämään, mutta hyväkuntosia miehiä olivat ja homma tapahtui nopeammin kuin olin ajatellut. Tälläista palvelua saisi olla enemmänkin ! :)
- MuuttoMikkonen
Muuttaminen se piristää nuorena. Vanhana ei jaksa. Onnea uuteen kotiin
- Anonyymi
Minulla on erittäin huono kokemus tästä firmasta. Kuski oli töykeä rikkoi tavaroita joita ei korvattu syyllisti asiakasta. Sänkyvaatteita ei ollut suojattu kunnolla likaantuivat, asunnon loppusiivous alarvoistaEn suosittele.
- Anonyymi
TJ on entinen rik.... sitten pap....
- Anonyymi
Kallis firma oli. Hidasta touhua. Tunti hinta 129e. 5t meni kaksion tavaroissa.
- Anonyymi
Siis ihan PARASTA palvelua. 6-v aikana muuttanut 6 kertaa. Ja homma hoituu. Ja todella suosittelen.
- Anonyymi
Mikä on hyvä ja edullinen muuttofirma? Kaksion huonekalut ja koneet. Sellainen firma mikä antaa takuun ettei mene rikki. Muuttomatkaa alle 500 m.
- Anonyymi
Paku ja reipas kuski oli meille kyllä erittäin positiivinen yllätys! Nopeasti hoitui muutto ja ammattitaidolla. Tilannekatsauksen jälkeen huonekalut ym kampe löysi paikkansa nopeasti autossa koko tilan hyödyntäen. Uuteen asuntoon samoin kannettaessa sisälle toiminta oli nopeaa, mutta ei säheltämistä. Asiakaspalvelutaidot kohdillaan!
- Anonyymi
KH muuttopalvelu. Älä ikinä tilaa.
- Anonyymi
Paku ja reipaskuski? Ja onko oulun muuttopalvelu firmasta kokemuksia? Itellä mitä lukenu nii reipaskuski veis voiton?
- Anonyymi
Kokemuksia , tuttukaupunki uusi Urheiluliike vwtää 112 Nivala vedoulla autot likekkäin auton peili ei näytä autoa kun uusi yritys on vedetty pätkä siirot kadut
- Anonyymi
Ai oulun muuttopalvelu
- Anonyymi
Kyllä aivan manipuloiva tuo oulun muutopqlvelu haukkuu kokoajan muuttoniks firma
- Anonyymi
Oulun muuttopalvelulla muuttoniksi vanhoja työntekijät. Ovat katkeria menestyvälle yritykselle
- Anonyymi
Hei älkää missään nimessä käyttökö kyseistä muuttofirmaa koska omistaja ei todella maksa palkkoja työntekijöille teettää kovaa työtä ilmaiseksi tuskin on vakuutuksia eikä maksa mitään veroja
- Anonyymi
Mistä firmasta on kyse?
- Anonyymi00028
Kokemuksia tämän päivän muuttofirmoista?
- Anonyymi00029
Eilinen muutto on mennyt erittäin hyvin Paku ja reipas kuskin avulla, tavarat kaikki ehjinä perillä ja maksettiin juuri sen summan joka oli muuttofirman tarjouksessa. Voin suositella!
- Anonyymi00030
mooveri.fi toimi ainakin meillä hyvin muuton kilpailuttamisessa
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343982Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232297Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401449
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8827J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756