Lentiirantien Auraaja

Liekkö jääny Aamulääkkeet ottamat sillä Auraauton kuljettajalla joka aurasi Lauantaina 3,1 2015 klo.8.30-9.30 Kuhmo- Lentiirantietä, olipa onneton kuski.
16732
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

aika tumpeloita Kuhmon auramiehet

Äänestä
  • tumpelo pumpelo...oot sä...

    Äänestä

Tosiaankin tumpeloita valinneet auraauto kuskeiksi eivät osaa jyrsiä raiteita eikä patti kohtia, terät ja aurat ylhäällä ajellaan.

Äänestä

Pitäisikö teidän alkaa itse auraamaan, kun niin hyvin osaatte neuvoa? Minä olen ainakin päässyt teillä liikkumaan..Liekkö ollut tankille kiire "vilkuttajalla"...

Äänestä

Töihin olin menossa kunse törppö ei päästäny ohi 30 km, ajoi keskeltä tietä , kyllä tavan kuskit väistää välillä levikeelle tämä oli aivan pimee Mies.

Äänestä
  • Poliisi, käy puhalluttamassa auramiehet.

    Äänestä

  • Tarkistuskäynti kirjoitti:

    Poliisi, käy puhalluttamassa auramiehet.

    Aura-autoissa on alkolukko...

    Äänestä

Toistakymmentä kirjoitusvirhettä viestissäsi, jäikö koulut kesken?

Äänestä
  • Minäkin ihmettelen vilkuttajan kirjoitustaitoja! Kuinka hän on saanut yleensäkään ajokortin??

    Äänestä

Eipäse kirjootustaitoosa tullu esittämäänkään. Kutakuinki asia tuli esille.

Äänestä

Aura-auton kuljettajahan tekee työtään. Jos menisi sivuun, niin tehän kirjoittaisitte, että siellä ne seisoo tien varrella. Jos et pääse ohitse, niin varaa hyvä ihminen enemmän aikaa työmatkalle. Ennakointia liikenteeseen. Eikö autokoulussa opettaneet ennakointia? Kun sinun mielestä auraaja ei osaa hommaansa, katso sääennuste ja lähde kulkemaan sen verran aikaisin kuin ajotaidot sallivat. Ainahan tuossa näkyy toinen kaista olevan vapaa. Vie hyvä ihminen kortti vallesmannille jos et sovi kulkemaan. Mutta onneksi meillä kaikilla on sananvapaus.

Äänestä

TVL:n aikaan oli kilometrimäärä, jonka sai ajattaa perässä.

Äänestä
  • Itse ajaisin ennemmin sitä aurattua tietä, vaikka sitten aura-auton jäljessä. Mutta aina löytyy syytä valittaa, mutta jos mieli pysyy niin virkeämpänä niin mikäpäs siinä.

    Äänestä

On se jännä, että tämä vilkuttaja ns. nimettömänä urputtaa tällä keskustelupalstalla.
Jos sinulla on ns. miesainesta , otappa yhteyttä henkilökohtaisesti auramieheen ja
saat hänenkin näkökannan ongelmaasi.

Mutta jos olet ns. akka- ainesta, keskustele vaan tällä palstalla niin paljon kuin haluat. Minä olen haistavina sen, että olet juuri tätä akkamaista ainesta.

Äänestä
  • vae on sulla jännä, minnuo tuli kerran aoraaoto pakilla vastaan, mitäpä siihen sanot hameakka.
    kyllä se on tosi jotta aoramiehet on nykyjään ihan pellehousu ukkoja keskellä tietä terät ylläällä ajetaan

    Äänestä

Kun ajetaan Aura / terät ylhäällä.kuluu puolta vähemmän polttoainetta.
Kaikki tällaisetki asiat on otettava yrittäjän huomioon. On varmaankin joku pääsyt ihan isolle kirkolle kirjoittelemaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Vilkuttaja kirjoitti:

Liekkö jääny Aamulääkkeet ottamat sillä Auraauton kuljettajalla joka aurasi Lauantaina 3,1 2015 klo.8.30-9.30 Kuhmo- Lentiirantietä, olipa onneton kuski.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu