Hei, onko muilla kokemusta mesen 2,5 litraisen diisselin jäähdytin- nesteiden katoamisesta, jos korkki on täysin kiinni niin nesteen pinta laskee alle varoitusanturin, valo syttyy kojetaulussa pitää turhan usein lisätä nestettä. Onko muilla samoja oireita, pyydän vastausta, neuvoa mikä on ?
Mesen nesteet
mese
3352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ensinnäkin olet väärällä palstalla:
http://mersuforum.net/
tai
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=573&subcat=70
Ja toiseksi katso, ettei jäähdytin vuoda ja, että pissapojan säiliössä ei tuoksu jäähdytysneste. Sillä pissapojan säiliöhän on lämmitetty ja se voi vuotaa sitä kautta sitä jäähdytysnestettä.
Lämppärin kennokin voi vuotaa, mutta silloin sulla olisi auton sisätiloissa jäähdytysnesteen tuoksua sekä voimakasta huurtumista laseissa.
onks noita enään kellään?
Tervehdys, mullakin on ollut pari 190 mb. Toinen 200 toinen 250 koneella. Molemmissa oli samaa vaivaa. Pese kone ja katso niin löydät vuodon.
Se voi olla vesi pumpun vaiva joka ilmenee muutaman tuhannen km päästä. Tai sitten se edellämainittu lämppäri. Omassa 250 se oli syyläri. Ja 200 vesipumppu