Tyhmä kysymys

Kun rekisteritodistuksessa on takapuolella kohta omistajan nimi ja osoite niin kirjotetaanko se siihen ihan itse kuulakärkikynällä? Kennelliittonhan on ilmeisesti mennyt tieto että olen nykyinen omistaja, kasvattaja ilmoittanut? Tuli vaan tässä yhtäkkiä asia mieleen ja kauhea oikusulku päässä..
1225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä ko. kohta tulee täyttää ihan itse.
Itse olen kirjoittanut nimen kuulakärkikynällä ja osoitteen lyijykynällä, kun tiesin, etten tule seuraavaa 15 vuotta asumaan samassa osoitteessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rek.todistuksesta kirjoitti:

Kun rekisteritodistuksessa on takapuolella kohta omistajan nimi ja osoite niin kirjotetaanko se siihen ihan itse kuulakärkikynällä? Kennelliittonhan on ilmeisesti mennyt tieto että olen nykyinen omistaja, kasvattaja ilmoittanut? Tuli vaan tässä yhtäkkiä asia mieleen ja kauhea oikusulku päässä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu