pantava maksukanavalle
siinähän on nämä kansaan menevät pellet
Yle rosvoaa meidän rahat eikä tarjoa vastinetta
siinähän on nämä kansaan menevät pellet
Yle rosvoaa meidän rahat eikä tarjoa vastinetta
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sen voisi kyllä jo lopettaa. Monta kertaa ei huudolta ymmärrä, mikä nyt on niin huvittavaa. Moni ohjelma on tekstitetty suomeksi, miksei tätä?
En vielä keksinyt, mikä olisi mielestäni Yle-tv:n huonoin ohjelma. Ei kuitenkaan uutisvuoto, jota nyt tulee vaan 1 kerta viikossa.
Siellähän näytetään elokuvia ja sarjoja, jotka on rankattu USA:ssa ö-sarjaan.
Kova porno on vielä kokeilematta. Jospa...
Valmiiksi nauretuista sarjoista en tietenkään pidä. Vanhana miehenä ei romanttinen höttökään enää sytytä. Huono porno jää katsomati. Ei ol aikaa moiseen.
Katos kun hyvät ohjelmat maksaa ja herrat tarvii rahat omiin menoihin. Kun kansalta revitään rahat väkisin, niin kyllä ottajia löytyy. Meidän perheessä on kaksi
henkeä, vaimo ja minä, ja molemmilta menee tv-vero kalleimman taksan mukaan.
Minä en kyllä katso kuin uutiset ja niihinkin kyllästyn kahdessa minuutissa.
Toisaalta, jos haluat joitakin urheilukanavia tai elokuvakanavia tavallisten kanavien lisäksi, joudut maksamaan kaikista kuukausittain parinkympin verran. Hinta on niilläkin.
Kaikestahan ihminen maksaa, tavalla tai toisella.
Olispa outoo jos telkusta ei tulis kaikkee mihin on tottunut
Hyvä vai huono uutinen. Henkka Hyppösen ohjelmassa kokoontuu sanavalmiiden ihmisten kerho.
Kirjailija Tuomas Kyröllä on väliin herkullisia asiayhteyksiä. Aku Hirviniemen vaimolla myös mainioita ilmeitä, on kai hän näyttelijä.
Kyllä se Uutisvuodon voittaa.
AJANTASALLA
ri ole tämä suomi24.fi, aller.fi rikä tj. Aalto...hmm
Joutais kaikki vaihtoon.