Jäin työttömäksi, eikä uutta paikkaa löydy millään, ja alkaa tuntumaan, ettei mikään kiinnostakaan. Olenn melko kadoksissa, mitä oikein haluan tehdä. Mikä on minulle sopiva työ/ala?
Erosin. Asumus erossa tosin jo vuosi ja muuten irtaannuin ex-miehestäni jo vuosia sitten. En löydä oikein paikkaa "elämässäkään" Mikään ei oikein kiinosta tai tunnu miltään. On kuin olisin jäänyt jumiin, enkä oikein tiedä mitä tehdä ja minne mennä. Vaikea selittää.
Ihastuin, mutta seurani kelpaa silloin tällöin jossakin paarissa, tai jos tarvii hänen asioitaan hoitaa. . Antaa merkkejä että tässä olisi enemmänkin pelissä mutta teot jää kuitenkin minimiin. Puhetta piisaa. En jaksaisi enää odottaa harmaantuvaa miestä. Niin monesti olen jo pettynyt.
Ahdistus on melkoinen. Ja on enää vaikea lähteäkkään minnekään.
En
En löydä omaa paikkaani
1
484
Vastaukset
Sinulle tulee kyllä mies kuvioihin ja tämä siis avaa sinulle ihan uuden elämäntyylin, juuri nyt on mahdollisuutta tasoittaa asioita ja olla ulospäin, kun olet avoin tähän niin se tuo menestystä ja askelia voi ottaa eteenpäin. Asioille tehdään kovasti jotain että ne menisivät parempaan suuntaan, näen sinulle rakkausasioissa voittoja, on kysymys pienemmistä asioista jotka ovat vaivanneet; luotat tunteisiisi ja saavutat paremman aseman rakkaudessa.
Tällä hetkellä näin yleisesti on elämässäsi kysymys asioiden tarkemmasta tutkiskelusta, mikä on oikein sinulle jotta voit hyvin etkä tee asioita pakosta; tämä vaativuus ei ehkä ole huonoa onnea sinulle? Kaikki perustuu siihen että saat ottaa etäisyyttä asioista ja parantua sisäisesti. Sinulla on kaikki mahdollisuudet edessäsi luoda se elämä minkä haluat. Tulet huomaamaan että sinulla on mahdollisuus täyteen muutokseen. Pelot ja epäilykset jos mieltä vaivaavat niin ne ovat voitettavissa. Tulet jättämään ne taaksesi ja näkemään elämän kevyemmin.
Työelämässä on kyse siitä että tarkkailet tässä vaiheessa miten ratkaista ongelmasi. Luot jotain kuitenkin tässä horjuvassa tilanteessa, sinulla on mahdollisuuksia tasapainoon ja ne tulevat hieman eteenpäin, jo ensi vuonna asioita tapahtuu toivottuun suuntaan, on kyse vuorovaikutuksesta ihmisten kanssa.
Nyt otat tarvittavaa etäisyyttä elämässä, vaikka vuosi voi tuntua hiljaiselta jolloin ei tee asioille kummempaa ja kaikki tuntuu valuvan siinä hukkaan, niin seuraava vuosi tuo sinulle tapahtumarikkautta ja iloista toteutusta elämässäsi. Ja mihin se liittyy niin on kyse suhteesta ja/tai uusista mahdollisuuksista että voit täysin nauttia elämästä. Kun näkee asiat selkeästi niin uskaltaa tehdä oikeita valintoja ja antaa tilaa kasvulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke342336- 1231956
- 771601
- 1601232
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671217- 481053
- 611046
- 661028
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t30930Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62927