tietoa tarvittas

jelppistä

Hei, jos täältä löytyis vastaukset tietäviltä kahteen kysymykseen niin ois kiva. Eli ekaksi, jos täällä on joku joka on käynyt Pariisin Prix D' Amerique tapahtumassa niin onko siellä minkälaiset mahdollisuudet päästä ottamaan kuvia aidan viereltä?

Ja toinen ois sellanen että mun pitää ottaa lääkitystä mukaan, niin ollaanko siellä kovin hanakoita tarkistelemaan niitä? Ja jos ottaa reseptit todistukseksi mukaan että laillisia ovat, pitääkö niitä käännättää ranskaksi vai riittääkö apteekista saatavat reseptit siihen? Kiitos jos näihin löytyy vastaukset

3

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei kokemusta,

      mutta tämän sain selville heidän omilta sivuiltaan.

      Kielletty tuoda:
      - lasipullot
      - eläimet
      - terävät esineet - sakset, veitset etc

      Etsin ja etsin, mutta en saanut selville mistään valokuvaus mahdollisuudesta.

    • varo vaan!

      Valokuvausta kannattaa harkita Parisissa kaduilla ja julkisilla paikoilla. Tämä pätee paikkoihin, jotka ovat muslimien valloittamia. Pohjoisaseman lähellä vältettävä alue on Stalingradin seutu.
      Kaverini kuvasi Pigallen seutuvilla katunäkymiä, niin yksi muslimi uhkasi häntä puukolla luullen, että hänen huumekauppojaan kuvaillaan. Joskus voi olla vaikea erottaa ranskalainen jostakin algerialaisesta muslimista.

      Muslimit ovat erittäin epäluuloisia ja arvaamattomia.

    • juups11

      Siis nythän on kyse raviradalla kuvaamisesta... Että miten siellä onnistuu kuvata. Nuo ensimmäisen vastaajan asiat nyt on kielletty monessakin isossa ravitapahtumassa ihan yleisestikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3305
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2498
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      2376
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1923
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1159
    Aihe